Щоденник подяки. Як слухати своє серце

Сьогодні у рубриці «Творчі щоденники» розкажу про одну просту письмову практику для відстеження позитивних подій у вашому житті. Цю вправу рекомендують на тренінгах відомі успішні люди і духовні наставники як одну з найбільш ефективних письмових технік. Це щоденник подяки.

Ми постійно чимось незадоволені, нам завжди всього не вистачає. Просимо і скаржимося, що мало отримуємо. Не вміємо цінувати те, що у нас є. Але отримавши щось, ми або приймаємо це як належне, або забуваємо сказати «спасибі», або дякуємо поспіхом і знову чогось хочемо.

Насправді у нашому житті відбувається маса позитивних моментів, які ми просто не помічаємо, але повинні бути за них безмежно вдячними.

Суть практики. Потрібно завести спеціальний блокнот і перед сном записувати, за що ви дякуєте вашому життю. Відзначайте 5-10 різних моментів, що протягом дня викликали цю вібрацію подяки. Це стосується не тільки чогось незвичайного і значного. Важливо навчитися бути вдячними за різні приємні дрібниці, навіть якщо здається, що зараз у вас не найкращий період життя. Вечір – саме такий час, коли потрібно себе витягнути з суєти, підбити підсумки дня, згадати всі цікаві події, і з цими думками, уроками, розумінням заснути щасливими.

Ведіть щоденник подяки в будь-якій формі протягом тривалого часу, бажано 50 днів і більше, з зазначенням дат. І періодично перечитуйте записи, щоб зробити своє життя більш наповненим і усвідомленим.

Усім відомо, що сила написаного слова набагато вище проговореного, тим більше – сказаного в думках. Якщо просто в голові подумати: «Сьогодні було стільки хорошого!» – так не пройде. Коли починаєте записувати подяки, через короткий час, буквально через тиждень, по-іншому починаєте відчувати життя, заспокоюєтеся, більше уваги звертаєте на щось прекрасне і чудове. Суть щоденника – помічати маленькі фрагменти свого щастя. Ви здивуєтеся, як багато їх може виявитися!

За що можна дякувати?

1. Подяка світу, всесвіту, Богу, життю. Подякуйте за щось приємне, що сталося з нами протягом прожитого дня: за здоров’я, чудову весняну погоду, за те, що встигли зробити все заплановане, за своєчасні підказки, за дива і все хороше, що відбувається у вашому житті. Цінуйте те, що у вас є. Якщо ви будете вдячні світу, світ буде вдячний до вас.

2. Люди, яким ви вдячні. Записуйте не менше 5 осіб. Щодня ми спілкуємося з людьми, і кожен що-небудь привносить у наше життя. Це можуть бути знайомі, незнайомі, одні й ті самі люди, абсолютно різні. Знайдіть людей, яким хочете сьогодні подякувати, і напишіть, за що саме їм вдячні: за їхні хороші якості, за допомогу, натхнення, підтримку в творчості. Подякуйте дівчинці в кав’ярні, яка зробила вам смачну каву, продавцю в магазині, який пожартував і підняв вам настрій, блогеру на ю-туб каналі, який вас надихнув і змотивував щось зробити. Це дуже важливо, і це потрібно цінувати.

Як часто допомогу близької людини, родича, сусідки, приятеля ми сприймаємо як належне? Ведучи щоденник подяки, ми наочно можемо показати собі, як важливі для нас їхня увага, турбота і любов, будемо цінувати своїх близьких ще більше. Якщо ви будете вдячні людям, люди будуть вдячні вам.

3. Подяка собі. Ваші досягнення, або що ви за сьогоднішній день зробили такого, за що можете себе похвалити, яких цілей досягли. Не забувайте про те, що ви унікальна особистість і кожен день щось долаєте. Дякуючи собі, ви будете розвивати почуття самоповаги, підтримувати самооцінку на досить високому рівні, відчувати себе більш гармонійною і щасливою людиною.

Головна функція щоденника вдячності – тримати фокус на позитиві. Тільки подумайте: кожен день ви сідаєте за свій блокнот і акцентуєте увагу на позитивних моментах, які відбулися з вами в житті. Згодом у вас сформується звичка позитивно мислити, а також мислити більш реально: бути «тут і зараз», не «відлітати в хмари» і не жити минулим. Завдяки даній практиці ви знайдете взаємозв’язки виникнення позитивних подій у своєму житті з метою їх повторення.

Також це прекрасно тренує вашу пам’ять і уважність. І навіть якщо ви думаєте, що день пройшов не дуже вдало, у вас поганий настрій і нема за що дякувати, подумайте ще кілька хвилин: обов’язково знайдеться подія або людина, якій ви сьогодні будете вдячні. Це дасть вам відчуття наповненості життя.

Щоденник подяки, однозначно, – один із інструментів духовного розвитку. Ця дуже проста і при цьому ефективна техніка дійсно допоможе змінити ваше життя, ставлення до світу і внутрішній настрій. Це чарівний інструмент, який змінює вашу реальність, адже вдячність – дуже сильна енергія. Навчившись дякувати письмово, вам буде набагато легше дякувати усно.

Сьогодні я хочу подякувати весні.

Мої подяки весні 2019

Три місяці весни – це мало, але кожна весна дійсно неповторна.

ВЕСНА-2019, Я ТОБІ ДЯКУЮ ЗА…

За відчуття постійного оновлення в природі і всередині себе.

За подовження світового дня: ранні світанки і пізні заходи сонця. І так багато всього можна зробити!

За квітучу гілочку в мене на письмовому столі.

За теплий вітер в обличчя, що здував усі перешкоди і неприємності.

За потужний вітер у спину, який штовхав мене уперед назустріч мріям і надіям.

За можливість скинути зимове пальто і важкі чоботи.

За нові весняні аксесуари.

За густий солодко-духмяний аромат ранкової тиші.

За шумні світанки, сповнені веселих співів пташок.

За рясні дощі і зливи, під час яких так багато всього можна передумати і зробити.

За ніжні весняні квіти, які я так люблю і які мені щедро дарували в березні, квітні і травні.

За щастя занурюватись носом у квітучі кущі бузку, жасмину, черемхи, бузини, сакури.

За веселкові килими квітів на молодій яскравій зелені трави.

За мої весняні подорожі (приблизно 4 тис. км доріг: у Львівській області – Старичі, Переможне, Страдч; Борщів і Заліщики Тернопільської обл., Київ, Лебедин Сумської обл., Відень, Будапешт, Егер).

За нові улюблені місця.

За проведений весняний пленерний урок.

За дружні зустрічі з однодумцями і спорідненими душами.

За смачні весняні страви.

За можливість повільно гуляти центром Львова зі стаканчиком кави, купленим у вуличному кіоску.

За стан легкості і натхнення.

За гармонію в душі.

За відчуття щастя і задоволення.

За дивовижний блакитно-прозорий колір неба.

За відчуття крил за спиною.

За очікування дива.

За те, що в кінці весни я вже трошки інша, ніж на її початку.

Слухайте ваше серце. Збільшуйте хороше, добре, радісне у вашому житті завдяки практиці подяки. Почніть робити це вже сьогодні!

Читайте також:

Ранкові сторінки. З досвіду використання

«Ідейник» – інструмент для роботи з новими ідеями

Тематичний день. Як зробити кожен день особистим і неповторним

П’ятибук – 5 надзвичайних років вашого життя

One thought on “Щоденник подяки. Як слухати своє серце

Add yours

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Блог на WordPress.com .

Up ↑

%d блогерам подобається це: