“Ранкові сторінки”. З досвіду використання

Ранкові сторінки – проста і дієва техніка. Цей метод описала Джулія Кемерон у відомій книзі про розкриття творчого потенціалу «Шлях митця». Суть практики полягає в тому, що одразу після пробудження ви заповнюєте 3 сторінки у зошиті від руки. Це обов’язкова вправа, яку потрібно виконувати кожен день. Що саме ви будете писати, повністю залежить від вас. Тут немає ані обмежень, ані певних завдань, тем. Як провели вчорашній день, плани на сьогодні, враження, міркування на будь-яку тему. Головне – просто водити ручкою по сторінці і безперервно писати, передавати всі свої емоції і думки, навіть безглузді. Це займає приблизно 15-20 хвилин. Навіть якщо спочатку у вашій голові немає думок, напишіть: «Це зошит. Я повинна записати в нього свої думки…». Або: «Ось настав новий ранок…» Потім просто почніть. Ви побачите, що думок, насправді, дуже багато. Нам тільки здається, що ми себе дуже добре знаємо. Але повірте, ви будете здивовані дізнатися нове про самого себе. При цьому нічого не придумуйте, не редагуйте, не звертайте уваги на почерк і помилки.

Чому саме «ранкові» сторінки? Вранці ви ще в розслабленому, відкритому стані, тому що у вас працює та частина мозку, яка відповідає за образність, уяву, творчість. А творча людина – спонтанна, легка, як дитина, у неї немає рамок і внутрішнього критика. Вранці на себе є час: до сніданку, до спілкування з близькими, поки вам ніхто не зателефонував, поки ви не відкрили електронну пошту, поки день ще не розпочався. Увечері після всіх справ у вас вже не залишиться сил на письмо, ви будете переповнені емоціями за день. Плюс цей ритуал вранці сприймається не як обов’язок, а просто як розмова з самим собою, тільки письмово.

Дана практика – своєрідна письмова релаксація, адже ви фіксуєте свій стан, свій настрій, зміну свого внутрішнього світу, все, що з вами відбувається, що ви переживаєте. Це ваш особистий простір, де ви 100% щирі з собою.

Як і з кожним новим починанням, у вас буде опір. Коли ви підготуєте себе, що ось нарешті з завтрашнього дня будете писати ранкові сторінки, ви прокинетеся – і, звичайно, знайдете сотню причин, тисячі справ, щоб цього не робити. Ваш внутрішній критик буде говорити вам: «Навіщо ти це робиш, йди і займися чимось корисним» (а що-небудь корисне – це, звичайно ж, посидіти в Фейсбуці). Ваша свідомість буде чіплятися, вимагати пояснення: «Те, що ми зараз будемо робити, чи воно дійсно вартує того? Чи не буду я даремно витрачати на це час?». Продовжуйте водити рукою по аркушу.

Ранкові сторінки працюють з вашою підсвідомістю і з вашим вищим «Я», яке іноді хоче вам щось донести, розповісти. Ви вчитеся слухати свої бажання, потреби, розуміти себе. Душа хоче проявляти себе, дихати, говорити крізь вас. Вона безпомилково відчуває і повідомляє вам на ранкових сторінках, куди направляти свій корабель життя, яким курсом прямувати, куди лежить ваше серце.

Давно практикую різні творчі щоденники. Ранкові сторінки веду більше року. Помітила, що ця техніка дуже корисна для мого душевного здоров’я, робить мене більш гармонійною, піднесеною. Разом з молитвою задає високе звучання новому дню.

Але цінність цієї практики ви зрозумієте, коли десь за півроку прочитаєте всі свої сторінки. Це буде приємне і яскраве відкриття самих себе, і я бажаю вам цього всією душею!

Додатково по темі:

Мої 100 дрібниць для радості

Моя банка щастя

“Ідейник” – інструмент для роботи з новими ідеями

“П’ятибук” – 5 надзвичайних років вашого життя

2 thoughts on ““Ранкові сторінки”. З досвіду використання

Add yours

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Блог на WordPress.com .

Up ↑

%d блогерам подобається це: