“Ідейник” – інструмент для роботи з новими ідеями

Народження нового відбувається, як правило, раптово, і нова ідея може швидко вислизнути, якщо ви її не запишете. Тому не відкладайте запис, не думайте: «Ось, прийду додому – і запишу». Записуйте негайно! Незакінчені думки, початок листа, який обривається на півслові, – усе це джерела цінної інформації та ідей для творчості.

Важливо під час чергового «осяяння» тримати напоготові спеціальний блокнот – «Ідейник», який допоможе зібрати всі ідеї, що народились, і не втратити їх. Такий блокнот – матеріал для роздумів, чернетка, в якій зберігаються не тільки цікаві ідеї, а й взагалі все, що приходить вам у голову. Навіть сентиментальні, незначні і абстрактні записи містять насіння майбутнього прозріння.

Без критики записуйте до «Ідейника» всі задуми і рішення, які навідались до вас. Потім з усього списку виберете найкращі.

Я веду «Ідейник» більше двох років. Спочатку записувала все підряд – кожну нову ідею для уроку, майстер-класу на наступній вільній сторінці. Потім побачила, що не дуже зручно працювати з блокнотом ідей у такому вигляді. Коли все перемішано, складно розібратися в своїх же думках.

І вдосконалила: зробила в зошиті декілька розділів: «Книги, посібники», «Уроки», «Майстер-класи, статті», «Проекти», «Творчість», «Різне».

На початку кожного розділу наклеїла кишеньки для зберігання чернеток і кольорових аркушів. Адже коли ідеї приходять десь на вулиці, на роботі, у кав’ярні, потязі, ми їх записуємо на чому прийдеться. А далі, вдома, можна уже покласти ці записки в кишеньку до потрібного розділу, дочекавшись натхнення і часу, щоб гарно переписати нові думки в «Ідейник».

Одним із родоначальником цієї практики був Леонардо да Вінчі, який постійно вів зошити, подібні до «Ідейника», які зберігали його світ ідей. У них поєднувалися замальовки з натури і записи про ті думки й ідеї, які приходили йому в голову.

Пригадаємо також Томаса Едісона, що за своє життя запатентував 1093 винаходи. Як йому це вдалося? Він просто не втрачав інтерес до своїх ідей, всі їх записував і потихеньку доводив до патентів.

«Ідейник» – один із моїх улюблених творчих щоденників, мій довідник рішень. У ньому я не тільки записую слова і цікаві ідеї, а й роблю замальовки, діаграми, інтелект-карти, вкладаю картинки.

Якщо ви будете уважні до своїх ідей, вони будуть відповідати вам взаємністю і часто навідуватись.

Бажаю натхнення, стану «потоку» і народжнення цікавих ідей!  

Інші творчі щоденники:

Моя «коробка ідей»

Моя банка щастя

П’ятибук – 5 надзвичайних років вашого життя

Ранкові сторінки. З досвіду використання

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Блог на WordPress.com .

Up ↑

%d блогерам подобається це: