Те, заради чого варто прокидатися вранці. Кен Моґі «Маленька книжка ІКІҐАЙ: секрети щастя по-японському»

Кілька місяців тому виникла ідея написати книгу «Секрети вчительського щастя», що зразу зафіксувала в свій «Ідейник». Подумала: було би непогано провести опитування-дослідження серед педагогів, пов’язані з відчуттям щастя від обраної професії. І спробувати відповісти на питання: що робить щасливим учителя, чи є універсальні поради. І – головне – зібрати багато реальних історій від щасливих педагогів.

Я глибоко переконана: учитель – це не тільки успішна професія, але й щаслива професія!

І тут дивним чином звідусіль мені стали потраплятись на очі різні книги на тему щастя. Взимку прочитала «Маленьку книгу хюґе. Як жити добре по-данськи» Міка Вікінга, директора Дослідного інституту щастя в Копенгагені. І січень місяць присвятила відтворенню стану хюґе в своєму житті.

А потім до рук потрапила чудова книга Хелен Расселл «Атлас щастя», в якій авторка ділиться секретами щастя з усього світу. І вирішила, що можна по тижню, по місяцю проживати відтінки щастя різних національностей, додаючи в своє життя яскравості і різноманітності.

Аж тут – нова книга в скарбничку «рецептів щастя»: «Маленька книжка ікіґай: секрети щастя по-японському» Кена Моґі.

Ікіґай – японське слово, що означає задоволення та сенс життя. Воно складається буквально із двох окремих слів: iki – «жити» та gai – «причина».

Які ваші сентиментальні цінності?

Які дрібниці приносять вам задоволення?

Заради чого ви встаєте вранці?

Кен Моґі задає дуже прості питання, аби довести думку: щоб мати ікіґай, не обов’язково бути японцем.

У книзі розкривається п’ять принципів ікіґай:

Принцип 1: Починати з малого

Принцип 2: Звільнити себе

Принцип 3: Гармонія і стійкість

Принцип 4: Радіти малому

Принцип 5: Бути тут і тепер

На кожен принцип – цікава історія, пов’язана не лише з традиціями і культурою Японії (імператори, самураї, борці сумо), але й з життям звичайних сучасних японців.

От перед нами Хірокі Фудзіта, торговець на відомому токійському рибному базарі, який прокидається щодня о другій ночі, коли ще темно надворі, навіть улітку. Він йде до своєї крамнички так рано, щоб не прогавити найкращий товар – свіжих тунців торо, знайти найліпшу рибу для своїх клієнтів. Це його маленька, але дуже відповідальна справа, яку він робить бездоганно. І Хірокі щасливий від того, що добре виконує свою роботу ЩОДНЯ. Повсякденні звичайні речі можуть стати для вас приємними.

А от 102-річна японка, ікіґай якої – це тримати на руках свою крихітну прапрапрапраонуку. За її словами, це схоже на стрибок у небо.

А от Хідео Кобаясі, знаний сучасний японський літературний критик, який хоче прожити якомога довше. Спираючись на власний досвід, він стверджує, що кожен новий день життя приносить нові відкриття і нову мудрість.

Автор книги «Секретів щастя по-японському» пише: «Потік – це стан, у якому людина настільки втягнута у свою діяльність, що все інше втрачає для неї сенс. Саме це дає змогу людям знаходити задоволення в роботі. Робота стає не засобом досягнення мети, а самоціллю. Коли ви в потоці, ви працюєте не для того, щоб заробити собі на життя. Принаймні це не ваш пріоритет. Ви працюєте, бо робота сама по собі приносить вам величезне задоволення. А платня – це бонус».

Японія недаремно має статус «країни, де сходить сонце», «країни вранішнього світила». Сонце – давній об’єкт поклоніння, символ життя та енергії. Японське ohayo – важливе ранкове привітання. Існує традиція підніматися вночі на гору Фудзі, щоб з її вершини вклонитися сонцю, що сходить. Мозок, свіжий і відпочилий, здорова імунна система зранку готові до важливих щоденних справ.

Знайдіть і пізнайте в житті те, заради чого ви прокидаєтесь вранці, що має сенс саме для вас, відчуйте його й цінуйте кожної миті. Це і буде ваш особистий ікіґай.

Книга наповнює легкістю, мудрістю і умиротворенням. І, звичайно, відчуттям щастя.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Блог на WordPress.com .

Up ↑

%d блогерам подобається це: