“Я учитель!” Роздуми про одну успішну професію

У рубриці “Драбина” розміщую особисті роздуми на актуальні теми, пов’язані з педагогікою, школою, сучасним уроком, учителем, учнем. Те, що хвилює мене, не дозволяє пройти осторонь, мотивує на внутрішні перетворення.

Півроку тому мене запросили виступити на батьківських зборах з темою «Практика гуманного батьківства». Підготувала не лекцію, а ряд вправ, ситуацій, які ми робили і обговорювали.

Для однієї вправи потрібно було викликати когось із батьків. До мене підійшла молода мама. Ми познайомились. Красиве ім’я Зоряна. Мама чудової доньки Діани.

Попросила Зоряну уявити свою доньку через 20 років. Якою б вона могла бути?.. Які три головні якості у неї тоді будуть?

Мама, не довго думаючи, назвала: здорова, успішна, щаслива.

Чудово, чи не так? Усім присутнім батькам це сподобалось.

Далі, проводячи думку про те, що дитина прямо зараз повинна мати перед собою ОБРАЗ того, якою вона буде, я спитала в Зоряни: «Наскільки від 1 до 10 балів ви відчуваєте себе сьогодні успішною? Тільки будьте, будь ласка, чесною. Адже від того, наскільки ви нині являєте собою образ успішної особистості, залежить, наскільки буде успішною ваша дитина в майбутньому». Мама, не вагаючись, відповіла: «На 10!»

Чесно кажучи, я була здивована. Тож одразу спитала: «А ким ви працюєте?» – «Я учитель!»

У той момент я отримала одкровення.

Так, до професії вчителя з дитинства винесла ставлення трепетне, шанобливе. Професія, в яку люди мають йти обов’язково за покликанням. Як кажуть: професія вчителя – від Бога, а всі інші професії – від учителя.

Але те, що учитель – успішна професія, так я ніколи не думала.

І ця простота віри молодої вчительки-мами мене вразила.

Так! Учитель – це успішна професія! Успішна людина – яка вона? Впевнена у собі, комунікативна, відкрита, творча, емоційна, відома, смілива, сильна. Це все про вчителя! Успіх – це такі активи, які ми збираємо і користуємось ними протягом усього життя.

Воістину успішним може стати лише той, хто, зіткнувшись з проблемами і негараздами, зумів витягти з них урок. І це знову про вчителя!

На початку березня проводила урок у формі «діалогу з успішними людьми». Були учні з 7 по 10 клас. Міркували про успішність. Здивували відповіді дітей на питання, з яким запахом у них асоціюється успіх. Запах поту і крові, запах полину, післясмак гіркоти – такими переважно були відповіді.

У нашій ментальності з дитинства успіх асоціюється з чимось важким, гірким, а не з можливістю постійного самовдосконалення, прямувати власним шляхом, служити на благо інших, змінювати світ на краще.

Пригадаємо відомий вислів Генрі Форда: «Якщо Ви вірите, що зможете досягти успіху – Ви маєте рацію. Якщо Ви вірите, що не зможете досягти успіху – Ви теж маєте рацію».

Секрет успішного життя – зрозуміти, чим ми повинні займатися, і займатися цим добре. Ми надихаємо своїх учнів, впливаємо на їх долю, а значить – і на долю світу.

Будьте успішні і крилаті!

Домашнє завдання.

Завершіть речення: Коли я почав(-ла) працювати в школі, світ став кращим, тому що…

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Блог на WordPress.com .

Up ↑

%d блогерам подобається це: