Епоха Гутенберга стійко асоціювала поняття «книга» з поняттям людського знання і позначила книгу як один із стовпів людської цивілізації.
23 квітня, починаючи з 1995 року, відзначають Міжнародний день книги і авторського права. Вітаю усіх філологів, письменників і читачів!
Також у цей день Міжнародна організація ЮНЕСКО призначає Всесвітню столицю книги. За традицією, представники професійних організацій книговидавців, книготорговців і бібліотечних асоціацій урочисто надають Статус Всесвітньої столиці книги терміном на 1 рік, протягом якого обране місто проводить багато культурних заходів для популяризації книги, залучення молоді до читання, конкурсів поетів, семінарів-тренінгів для рішення літературної творчості.
З 23 квітня 2019 року новою столицею проголошена Шарджа – третє за величиною місто Об’єднаних Арабських Еміратів.

Шарджа підхопила почесне звання після Афін (Всесвітня столиця книги-2018).

Починаючи з 2001 року, містами, що носили це звання, були також Мадрид, Олександрія, Нью-Делі, Монреаль, Турін, Амстердам, Бейрут, Буенос-Айрес, Єреван, Вроцлав та ін.
«Читайте – ви у Шарджі»: під цим гаслом проживе нова Всесвітня столиця книги найближчий рік.
(Сподіваюсь, місто Львів коли-небудь також носитиме цей статус.)
Як пояснити таку увагу світової громадськості до читання?
XXI століття запропонувало настільки спокусливий набір альтернатив традиційній книзі, що читання може виродитися в аристократичне хобі на зразок верхової їзди і бальних танців. Ми впритул підійшли до того краю, за яким рветься зв’язок часів, зв’язок поколінь. Сучасна ситуація з читанням у світі характеризується як системна криза читацької культури.
Відповідь на питання «навіщо читати?» визначається конкретними життєвими обставинами. Всесвітня організація охорони здоров’я включила грамотність (у тому числі вміння читати і писати) до числа дванадцяти найважливіших показників, що визначають здоров’я нації.
Іншими словами: читати потрібно, щоб повноцінно жити: пізнавати, спілкуватися, вирішувати складні життєві проблеми, переживати різні емоційні стани, радіти, дивуватися.
Бути читачем – це означає мати свої читацькі смаки.
Бути читачем – означає записувати і запам’ятовувати найдорожчі рядки і думки з книг.
Бути читачем – означає не тільки читати, а й перечитувати, а також розповідати про прочитане іншим.
Бути читачем – це означає знати найкращі книгарні і бібліотеки, місця, де можна знайти цікаві книжки.
Бути читачем – означає дарувати книжки своїм друзям.
Бути читачем – означає мати унікальний внутрішній світ, вибудуваний із красивих слів, мудрих порад, уявних картин, мрій.
Цілком очевидно, що книга залишається як явище культури. Читати ми не перестанемо!
Тож, якщо Ви полюбили Читання і Книгу, то допоможіть іншим! І нехай місто, в якому Ви живете, завдяки Вам, стане Всеукраїнською столицею книги – хоча б на найближчий рік.
Можливо, Вас також зацікавить:
Напишіть відгук