Мильні бульбашки на уроках – для радості і здоров’я

Пригадайте дитячу забаву, яка у будь-якому віці викликає посмішку і захват, дозволяє насолоджуватись життям. Це мильні бульбашки. Такі легкі, ніжні, прозорі, веселкові при світлі сонця і надзвичайно тендітні. Відчуття дива!

Відомо, що письменник Антуан де Сент-Екзюпері був ще й великим винахідником.

Одного разу він навчив маленького хлопчика пускати мильні бульбашки. Але, б’ючись об стіну, бульбашки лопались. Хлопчика це дуже засмучувало, і він навіть почав плакати.

Кілька днів Екзюпері ходив похмурий. Потім придумав додати у мильну піну краплю гліцерину. Тепер бульбашки відскакували від стін, як м’ячики. До того ж, вони стали ще яскравіше і прекрасніше.

Сент-Екзюпері належало багато винаходів, але стрибучими мильними бульбашками він пишався більше, ніж усіма іншими відкриттями.

Запропонуйте на уроці дітям побавитись з мильними бульбашками. Скажіть: «Будь ласка, спробуйте, подуйте. Побудемо щирими і безпосередніми, як діти. І передавайте своїм однокласникам, щоб усі спробували. Хто надуває бульбашки, можете вставати. Діліться один з одним, відчуйте ту дитячу радість, коли ви спонтанні і легкі, коли вас нічого не хвилює».

Учні весело і з задоволенням надувають бульбашки.

До речі, ця безглузда, на перший погляд, дихальна вправа є корисною для здоров’я. І не тільки тому, що сама радість навчання робить дитину здоровішою. При звичному, повсякденному диханні у деяких частинах організму спостерігається недолік повітря. Через це нашим клітинам не вистачає необхідної їм енергії. А в інших областях тіла – і повітря, і енергія, навпаки, в надлишку. Вони буквально «затиснуті» в одній точці, і через неможливість виходу з організму починають руйнувати клітини, тканини і органи.

Завдяки глибинному диханню клітина оживає – її енергетика зростає втричі. При надуванні мильних бульбашок штучно створюється невелике кисневе голодування на вдиху. Згадайте, як ми на мить затримуємо дихання, надуваючи бульбашки. А видих у цьому випадку стає більш повільним і довгим по часу. На цю мить розширюються всі кровоносні судини, навіть найдрібніші капіляри. Кров починає швидше циркулювати і дає органам і тканинам більш повноцінне і своєчасне харчування. Під дією цього невеликого кисневого голодування кількість еритроцитів збільшується в 10 разів! А від цих червоних кров’яних тілець залежать формування імунітету, структура і властивості крові, а також забезпечення клітин організму киснем і видалення з них вуглекислого газу.

Пам’ятаю, коли готувалась до уроку за баладою І.Малковича «Із янголом на плечі», запаслась 8-ма балончиками з бульбашками. Придумала відтворити в класі стан дитинства за допомогою бульбашок, адже герой поезії «Йде лелійно, як дитя». Як практик, завжди маю перевірити на собі: раптом бульбашки не будуть надуватися? Не помітила, як, практикуючись перед уроком напередодні ввечері, видула цілий балончик.

Спробуйте і ви. Це неймовірно цікаво і весело! Купіть собі мильні бульбашки і надувайте їх вдома, коли вам сумно або просто заради здоров’я. І приносьте час від часу балончики «для здорового дихання» до школи.

Можливо, вас також зацікавить:

Гра-пастка «Білий слон»

Словник Священних Слів

Торбинка радості

3 thoughts on “Мильні бульбашки на уроках – для радості і здоров’я

Add yours

  1. Кілька років тому на курсах пощастило слухати Анну-Марію. Не лише пасивно слухати, а й бути активним учасником, перевірити дію всіх пропонованих вправ на собі. Працюю з дітками з особливими освітніми потребами в НРЦ “Довіра”. Робота саме з такою категорією школярів вимагає від педагога постійного пошуку шляхів розкриття внутрішнього світу дитини, корекції емоційно-вольової сфери, формування віри у власні сили та можливості. А особливо ретельної підготовки до занять вимагають дітки з розладами спектру аутизму. І саме для них мильні бульбашки є неабияким мотиватором. Діти з задоволенням видувають їх самостійно або лускають видуті педагогом. А головне, що таке заохочення підвищує ефективність роботи на уроці. Анно-Маріє, велика подяка Вам за сайт, за безцінні ідеї для роботи. Наснаги Вам, вдячних слухачів на курсах, Божого благословення, успіхів у всіх починаннях. А для мене Ваш сайт – справжня знахідка. Сьогодні тільки почала його переглядати і вже використала цікаві ідеї на уроці з семикласниками (Вправи “Чарівний дзвінок” і “Вірш про життя”). Велике Вам спасибі!

    Подобається

  2. Дорога п. Уляно! Те, що ви робите на своєму місці, – це велика цінність для світу. Дякую за всі побажання і добрі слова. Нехай і вам Бог допомагає в усіх ваших справах, шляхах, мріях!

    Вподобано 1 особа

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Блог на WordPress.com .

Up ↑

%d блогерам подобається це: