Чарівні окуляри

У рубриці “Драбина” розміщую особисті роздуми на актуальні теми, пов’язані з педагогікою, школою, сучасним уроком, учителем, учнем. Те, що хвилює мене, не дозволяє пройти осторонь, мотивує на внутрішні перетворення.

Чи знаєте ви, що в Києві можна подивитись на світ крізь гігантські рожеві окуляри?

Креативний арт-об’єкт з 2014 року розташований на Співочому полі. Висота скульптури – 2,9 метра, вага – майже 250 кг.

Автори незвичайної ідеї – Володимир Падун і Людмила Роздобудько-Падун – впевнені, що кожен, хто спробує подивитись крізь рожеве скло на світ і хмари, побачить неповторну гру світла, а також пригадає свої мрії – ті, що здійснились або залишились приємними фантазіями.

Професію учителя часто порівнюють з професією чарівника (гадаю, самі ж педагоги). А кожен шанований чарівник повинен мати спеціальні магічні інструменти, прилади, які допомагають йому в роботі. Чарівний капелюх, наприклад. Або усім відома чарівна паличка. Парасолька, за допомогою якої можна літати в хмарах, як Мері Поппінс.

І найпотрібніша річ – чарівні окуляри.

Навіть, якщо зір у вас 100% здоровий, ніхто не гарантує, що ваш погляд на світ правильний, чистий, що ви зможете розпізнати добру душу.

Чарівні окуляри раджу кожному вчителю тримати завжди при собі і вдягати перед уроком. Вони допомагають опанувати чарівним даром розпізнавати світлу природу дитини, бачити її серце, прекрасні прояви душі.

Крізь чарівне скло можна побачити багато цікавого! Ось дівчинка-восьмикласниця: сувора і холодна, як Снігова Королева. Не розворушити її на уроці. А вдягнемо чарівні окуляри – і побачимо, що допоможе розтопити кригу в її серці: добра посмішка, турбота, увага, довіра.

А ось хлопчик-шестикласник – круть-верть, неуважний, невихований. Подивимось на нього крізь магічні скельця і побачимо, що він приховує. Та це ж лідер, воїн духу, переможець життя, якому тісно в стінах класної кімнати, адже йому належить цілий світ! Зробимо непосиду своїм помічником, будемо доручати найважливіші справи, спрямуємо некеровану енергію на завдання, які допоможуть йому відчути відповідальність, проявити гідність, честь – кращі людські якості.

Дивлячись на дітей крізь чарівні окуляри, прагніть відшукати в них найкращі якості і прояви. Від цього ви й самі будете добрішими і щасливішими.

А ще – час від часу показуйте цю річ вашим учням. Принесіть на урок «чарівні окуляри». Скажіть: той, хто їх одягне, буде бачити в інших людях найкращі якості, навіть ті гарні риси, які людина приховує. Запропонуйте дітям поглянути через ці чарівні скельця на своїх однокласників. Нехай вони по черзі одягають окуляри і називають гарні риси та позитивні особистісні якості один одного.

І світ навколо під впливом доброго погляду справді стане досконалішим!

Можливо, вас також зацікавить:

Мильні бульбашки на уроках – для радості і здоров’я

Атлас нових професій. Що чекає освітян?

Гра-пастка “Білий слон”

One thought on “Чарівні окуляри

Add yours

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Блог на WordPress.com .

Up ↑

%d блогерам подобається це: