Як я читала веселкові книги

Друзі, рік тому, влітку 2019 року, я проживала уявне життя художника (творча практика з книги-проєкту Джулії Кемерон «Шлях митця») і придумала собі читати твори по кольорах.

Протягом 13-ти місяців обирала собі колір на кожен місяць, складала список книг і читала, скільки встигала.

Протягом року ви читали звіти про моє спілкування з книгами синього і блакитного кольору, рожевогожовтогочервоногозолотого, помаранчевого, білого, срібного, чорного і сірого, коричневого і кавового, зеленого, бузкового.

Завершую свій великий проєкт книгами улюбленого кольору – веселкового (зі списком веселкових творів можна ознайомитись тут).

(С) Фото Гаррі Куан на Unsplash

Що я встигла прочитати?

Михайло Пришвін «Біла райдуга». Оповідання – чудо! Природа – жива, дика, зі своїми незвичними явищами (наприклад, білою райдугою над ранковими туманами) – і людина-мисливець, добра і уважна до матінки-землі. Таке тепле відчуття, коли дочитала до кінця.

Микола Вінграновський «Чорна райдуга: вірш». Інтимна лірика. Такий щем і біль. Кохана жінка – чорна райдуга, що впала на землю ниць. Вона – брехня, маскарад любові. Через неї страждає ліричний герой. Написано потужно, з пристрастю, вогнем.

Василь Сухомлинський «Веселка», «Райдуга в бурульці». Оповідання для дітей. Як завжди у Сухомлинського, дуже по-доброму, світло, з життєствердним фіналом.

Андрій Платонов «Різнокольоровий метелик (легенда)». Старенька бабуся Анісья, яка прожила півтораста років, адже в неї є завдання – дочекатися сина, який маленьким хлопчиком погнався у горах за різнокольоровим метеликом і заблукав. Цікава розв’язка, казкова, символічна.

Валерій Брюсов «Сім кольорів веселки». Збірка віршів, укомплектованих по циклах – кольорах веселки. Починається з помаранчевого кольору, потім червоний та інші. Вірші Брюсова бахвальні, з самомилуванням, грою в слова, красивостями. Швидко втомлюєшся, вони всі якісь подібні, з однаковими почуттями. Срібне століття, одним словом!

(С) Фото Джордан Макдональд на Unsplash

Аркадій і Борис Стругацькі «Далека Веселка». Фантастична повість. Якщо чесно, не дуже. Діалоги з незрозумілими технічними характеристиками суспільства майбутнього. Дія відбувається на далекій планеті Веселка, де проводять експерименти. Поміж населенням розпорошені напівмашини-напівлюди. В кінці планета і головні герої гинуть.

Джек Лондон «Там, де закінчується райдуга». Із циклу північних оповідань Дж. Лондона. Гарно прописані характери Малюка із Монтани, мешканців невеликого міста на острові Доусона. Зустріч з природню стихією описана сильно і відчутно.

Майкл Бонд «Ведмедик Паддінгтон і фруктова райдуга». Дитяча щедро ілюстрована книга. Добрий стиль, добрі персонажі, фруктово-ягідне морозиво, яке нагадує веселку в небі. Його потрібно швидко їсти, аби не розтануло.

(С) Фото Лейганн Блеквуд на Unsplash

Ольга Пенюк «В пошуках веселки». Оповідання для дітей. Дуже просте і з казковими штампами.

Олександр Проханов «Різнокольорова сукня». Дуже добротна проза, майстерна, зі смаком і стилем, деталями, виразними портретними характеристиками.

Сесилія Ахерн «Там, де закінчується райдуга». Прочитала на одному подихові. Світла, добра історія Розі і Алекса, яким на початку роману по 7 років, а в кінці по 50. Незвичний стиль – переписка. Але швидко звикаєш, і навіть просто читається. Кохання довжиною в життя. Але і помилки, і шлюби з тими, кого не любиш, і діти. Та Алекс і Розі будуть разом – після ранкового дощу, що завершується райдугою:

«Мерцающее видение из карамельно-красных, абрикосовых, зеленых, как авокадо, и нежно-желтых, как жасмин, темно-синих, дрожащих, перетекающих друг в друга полос».

(С) Фото Алістер МакРоберт на Unsplash

***

Від веселкових книг я набралася того, чого очікувала: відчуття казки, дива, перетворення душі, усвідомлення палітри життя всім своїм єством. Я обожнюю веселку!  

Сьогодні мені трошки сумно відпускати кольорові книги з мого життя. Окидаю внутрішнім поглядом ці 13 місяців – і бачу, як моя душа поступово зафарбовувалась кольоровими станами, почуттями, думками, мріями.

Якщо ви не пробували читати твори по кольорах – дуже раджу. Не пожалкуєте!

Можливо, вам також сподобається:

Веселка людського слова

«Кожен із вас – скарбничка!». Вправа на кожен день від засновника школи гуманної педагогіки Шалви Амонашвілі

Ви повинні присвятити своє життя відточуванню своєї майстерності

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Блог на WordPress.com .

Up ↑

%d блогерам подобається це: