Мій «Список 100», або надзвичайні плани на життя. Як я відвідала квест-кімнату

Як проходить наш рік? У роботі? У домашніх турботах? На особисті справи і мрії завжди залишається занадто мало часу. Іноді приходить відчуття, що дні минають марно. «Потім» – досить часто виступає синонімом слова «ніколи». Важливо зрозуміти, чого ви хочете від життя і записати це в своїх цілях.

Список справ на життя – так званий lifelist – відрізняється від звичайного списку справ на день/тиждень/місяць тим, що до нього входять виключно ті справи, які реально вам хотілося б зробити хоча б один раз за життя.

Терміни і кількість пунктів у такому списку не принципові. Хоча найбільш популярним при складанні лайфлиста є планування 100 справ. У переліку бажаного немає місця сумнівам і думкам про можливі невдачі! Тільки те, про що ви мрієте, чого хочете досягти, що хочете побачити і відчути, що для вас є важливим.

Що ви завжди хотіли зробити, але поки ще не зробили? Які місця, країни, парки, пам’ятники хотіли б відвідати? Який досвід мрієте отримати? Які навички хочете придбати? Що б ви хотіли зробити разом з близькими людьми? Чого вам не вистачає для того, щоб ваше життя набуло кольорових барв?

Мій «Список 100» називається «Кинути собі виклик!». Ось кілька пунктів:

Список 100

Коли записувала ці свої бажання – здавалося, дуже багато, не вірила до кінця, що зможу осилити. Зараз бачу, що майже все можливо легко. Таке приємне казкове передчуття. Можна просто запланувати і зробити!

До речі, мій список відкритий і незавершений. На сьогодні прописано 72 пункти. Не знаю, скільки планів вийде реалізувати, а які зміняться або підуть назавжди, що буду додавати. Це творча робота і звітувати я буду, врешті-решт, тільки перед собою! 

Завдяки списку наважилась відвідати скеледром у Львові. Це стало серйозною перевіркою на сміливість і витривалість. (Якщо чесно, вдруге на скеледром ні!-за!-що! не піду.)

Скеледром "Бухта", Львів

А рік тому відкрила для себе неймовірну красу Сколівських бескидів – ряд величних гірських хребтів з округлими вершинами, зеленими і густими від букових і смерекових лісів.

Сколівські бескиди, Львівська область

Існує величезна різниця між планами, які ми робимо через силу, і справами, які дійсно хочемо зробити. У першому випадку ми щось втрачаємо (енергію, час, мотивацію), у другому – наповнюємо себе і дозволяємо взяти по максимуму від кожного дня.

Відпустка, літо – найкращий час для втілення найзаповітніших мрій. Коли як не зараз перечитувати свій «Список 100» і брати від життя по максимуму?

Буквально вчора реалізувала один із пунктів – отримала досвід участі у популярному сучасному різновиді розваг – квест-кімната. З захопленням хочу поділитись досвідом проходження.

Для першого свого квесту обрала кімнату «Таємниці да Вінчі» (Київ, простір квестів «TELEPORT»).

Квест-комната "Тайны да Винчи", Киев, Телепорт

Чому саме цю гру, адже в наш час послуг під назвою «квест-кімната» щонайменше сотня? По-перше, повага до цього геніального митця і вченого. По-друге, хотілося кудись подалі від ХХІ століття – в епоху Відродження, наприклад.

Перебування в квест-кімнаті займає 60 хвилин. Оптимальна кількість учасників – 3-4 особи, аби була дійсно продуктивна командна робота, але при цьому і не дуже багато різних ідей і варіантів рішення завдань.

Перед початком квесту вам розкажуть «легенду»: начебто кімната побудована за задумом самого Леонардо да Вінчі. Перед тим, як брати нового учня, митець замикав претендента у подібній кімнаті на ключ, де випробовував його на винахідливість, розум, логіку, сміливість. Отже, я не просто гравець, я – учень Леонардо да Вінчі!

Невелика кімната з приглушеним світлом, заповнена таємницями. Стіни прикрашають шедеври великого маестро «Джоконда», «Мадонна Літта», «Тайна вечеря», «Іоан Хреститель».

Квест-комната "Тайны да Винчи", картины Леонардо да Винчи

Також простір наповнений формулами, кресленнями відомих механізмів да Вінчі, моделями його геніальних винаходів під склом (орнітоптер, повітряний гвинт, барабан). Усе незвичайне, колоритне. Відчуття, що тут зберігаються особисті речі митця.

Квест-комната "Тайны да Винчи", Киев, отзыв

На всю підлогу кімнати – класичний малюнок вітрувіанської людини. Фоном цілу годину звучить відповідна для епохи музика, що підсилює магічну атмосферу старовини.

Квест-комната "Тайны да Винчи", Киев, отзыв, витрувианский человек Леонардо да Винчи

Сам Леонардо стверджував: «Маленькі кімнати збирають розум, а великі його розсіюють».

Спочатку не знали, за що хапатися – стільки навколо цікавого і таємничого. Хвилин 15 хаотично розглядали усі артефакти, перевіряли, що рухається, що можна взяти, розглядали креслення, шукали потаємні написи і двері. Потім до нас «дійшло», що потрібно розшифровувати «коди» (назва «Код да Вінчі»!), аби переходити до нової головоломки і вибратись з кімнати. Кожна річ, картина, конструкція, що знаходились всередині, були задіяні в свій час. За 60 хвилин потримали в руках велику кількість предметів і речей. Тут вам і ліхтарики, і дерев’яні таблички, і пазли, і геометричні фігури, зображення літер, спеціальні панельки для вводу потрібних кодів. Дотик взагалі дуже важлива частина життя людини. Те, до чого доторкнувся, надовго пам’ятаєш.

Майже по кожному завданню перевіряли від 3-х до 5-ти версій. І це були чудові відчуття! Інтелект видає багато ідей, рішень. Реально відчуваєш, як мозок ворушиться – приємно і радісно. Часом потрібно підключати не тільки логіку, а й довіряти своїй інтуіції. У разі чого, завжди можна звернутися до духу Леонардо да Вінчі за підказкою, і ви її отримаєте! Неймовірне задоволення, коли після знаходження правильного рішення раптово відчиняються потаємні дверцята для іншої головоломки.

Останнє завдання – і ось ключ для виходу з кімнати в наших руках. Вставляємо в замок, відчиняємо – нас зустрічає ведучий і вітає з успішним завершенням квесту.

Квест-комната "Тайны да Винчи"

Атмосферність, сюжет, обслуговування – на вищому рівні. Мега місце таємниць, загадок, цікавих головоломок.

Якщо ви любите дух старовини, шифри, ігри розуму, ця розвага вам теж прийдеться до душі!

Мета життя, зрозуміло, не в тому, щоб виконати все задумане, а щоб насолоджуватися кожним зробленим на шляху кроком. Як писав Редьяр Кіплінг: «Наповни змістом кожну мить…». Ви відчуваєте, що кожен день особливий, заряджає вас енергією, не дає гальмувати на одному місці.

Наповнюйте життя життям! І пам’ятайте, що щаслива людина зробить й інших щасливими.

Читайте також:

Щоденник подяки. Як слухати своє серце

Моя «коробка ідей»

П’ятибук – 5 надзвичайних років вашого життя

«Ранкові сторінки». З досвіду використання

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Блог на WordPress.com .

Up ↑

%d блогерам подобається це: