Основні символи притчі А. Сент-Екзюпері “Маленький принц”: ілюстрації нейромережі

У популярному творі А. де Сент-Екзюпері «Маленький принц» стисло, лаконічно, майстерно передані універсальні людські істини, містяться відповіді на вічні питання про сенс життя, чистоту людських взаємин, справедливість, вірність, справжню дружбу, любов. Тому твір називається притчею.

Пригадаємо основні символи твору і проілюструємо казку Екзюпері новими зображеннями, створеними за допомогою нейромереж і штучного інтелекту. Завдяки цим інноваційним програмам нині кожен учитель і кожен учень може бути ілюстратором творів у будь-якому художньому стилі. Достатньо лише у спеціальні ресурси ввести текстову підказку – і штучний інтелект малює за вашим запитом картинку. Це неймовірно захопливо і цікаво!

Про те, як самому навчитися малювати ілюстрації до творів, ділилася на своєму 3-денному курсі-практикумі “Нейромережі для створення навчального контенту”. Також у допомогу вчителю створила відеогайд “Нейромережі для освітян” (34 ролики).

А сьогодні – очима нейромережі, стиль Spring_v2 – казка-притча “Маленький принц”.

Основні символи твору

Глибокі філософські ідеї казки-притчі «Маленький принц» розкриті завдяки системі образів. Ці символи здаються одночасно прозорими та туманними, кожен з них слугує для осягнення тої чи іншої мудрості.

Маленький принц

Маленький принц – уособлення чистого дитячого світосприйняття і в той же час це символ людини – мандрівника у всесвіті, що шукає потаємний сенс речей та власного життя.

Планета Маленького принца

Планета Маленького принца – символ внутрішнього світу людини, людської душі, символ будинку людського серця.

Баобаби

Баобаби – це персоніфікований образ зла взагалі. А. Сент-Екзюпері хотів, щоб люди турботливо викорчовували баобаби, які несуть у собі зло та можуть розірвати планету – внутрішній світ людини – на частини.

Троянда

Троянда – це символ кохання, краси, жіночого начала. Прекрасна і примхлива квітка дарувала Маленькому принцові свій аромат, окрилювала його життя. І все ж він відчував себе дуже самотнім. Герой не одразу розгледів справжню внутрішню сутність краси. Вважають, що прототипом образу троянди для письменника стала його дружина Консуело.

Бажаєте навчитися створювати подібні ілюстрації за допомогою штучного інтелекту і нейромереж?

Новинка! Відеогайд “Нейромережі для освітян”: 34 ролики

Відеоанонс:

Із відгуків:

 👍 “3 дні під враженнями, який неймовірний світ може бути завдяки технологіям! Відкриття для мене: зміна парадигми, адже будь-який користувач інтернету тепер зможе попросити AI зробити роботу, яка раніше коштувала б більше, вимагала б більше часу та зусиль”. (Яніна Хіжінська)

👍 “Сьогодні демонструвала учням генерування музики як КРИГОЛАМ. Мені дуже все сподобалось – це мало сказати. Я натхненна для подальшого розвитку і маю нові ідеї, які можна втілити з новими інструментами штучного інтелекту”. (Тетяна Складенко)

👍 “Дуже задоволена тим, що опанувала такий сучасний вид технологій – нейромережі. Іду в ногу з дітьми! Бо мої діти знають про це. Тепер і я знаю, вмію! Я їх здивувала цим і буду дивувати ще більше!”. (Ольга Петриченко)

👍 «Сьогодні “зависла” в нейромережах на пів дня. Дуууже дякую! Усе для мене нове! Чудові ресурси!!!❤️👍» (Ірина Овчаренко)

Лис

Лис здавна у європейських казках є символом мудрості та знання життя. Бесіди Маленького принца з цією мудрою твариною стають у притчі свого роду кульмінацією, Також образ Лиса втілює символ дружби, вірності і відповідальності людей один за одного. Лис відкриває малюку життя людського серця, у його словах можна почути символ віри А. Сент-Екзюпері: пізнати що-небудь можна лише «приручивши»; «приручення» полягає у «створенні вуз»: людина або «приручена» річ потребує нас так само, як і ми потребуємо її, – адже ми «назавжди відповідальні за тих, кого приручили».

Змія

Змія – символ смерті і безсмертя. Легенди приписують цій тварині чарівні сили. Змія, яка прийняла Маленького принца на Землі, показує йому дорогу до людей і застерігає, що в кінці розповіді вона допоможе йому повернутися на рідну планету, давши своєї отрути.

Вода

Іще один важливий для А.Сент-Екзюпері образ – колодязь з водою у пустелі. Вода – першооснова життя, джерело всілякого існування, здатність до відновлення, відродження, джерело сили, що дає безсмертя. Автор вірить, що в кожній людини «ховаються джерела», необхідно тільки вміти знайти їх та відкрити.

Пустеля

Відповідно пустеля стає символом духовної спраги; миру, спустошеного війною, людської черствості та егоїзму; символом світу, в якому людина помирає від духовної спраги.

Німі зірки

Німі зірки, що з’являються в кінці притчі, – це метафора неможливості почути, зрозуміти інший світ – світ дітей.

Потреба в глибоких узагальненнях спонукала А.Сент-Екзюпері звернутися до жанру казки-притчі. Твір «Маленький принц» містить філософське повчання, якою повинна бути людина, яке її призначення. Через алегорію, метафори та символи письменник розкриває теми космічного масштабу: добра і зла, життя і смерті, людського буття, справжнього кохання, моральної краси, безкінечної самотності та багато інших.

І ще одне!

Я настільки захопилася цією темою, що створила відкритий Телеграм-канал “НейроСни”, де щодня викладаю зображення, історії, портрети відомих особистостей у стилі аніме-селфі та інший контент, згенерований за допомогою популярних нейромереж. Це канал для натхнення, творчості, розширення професійних можливостей!

Приєднатися до Телеграм-каналу “НейроСни” (натискайте сюди)

Можливо, вам також сподобається:

Нейромережі та штучний інтелект для суперпедагога: курс-практикум

Аліса в Країні Див: ілюстрації нейромережі

Леся Українка в аніме-селфі

Мавка: “Я в серці маю те, що не вмирає”. Ілюстрації до “Лісової пісні”, створені нейромережею

Новинка! “Карти вражень” та 55 ідей з асоціативними картами для навчання

*

Підписуйтесь на мій Телеграм-канал “Сильні крила”:

Підписатися…

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Блог на WordPress.com .

Up ↑

%d блогерам подобається це: