15 способів покращити вашу творчість

Креативність не є вродженою рисою. Навички творчості розвиваються.

За допомогою простих дій ми можемо «запрограмувати» себе на творення нових ідей і поставити креативність «на потік».

Хочу поділитися з вами секретами приманювання натхнення, які допомагають мені.

1. Зміни в повсякденному житті. Запрограмуйте зміни в своїх щоденних звичках. Змініть маршрут дороги на роботу. Змініть час сну. Кожен день слухайте іншу музику. Пробуйте нові рецепти. Внесіть зміни до списку читання; якщо зазвичай читаєте художні твори, переключіться на книги з саморозвитку. Якщо зазвичай п’єте каву, то тепер пийте сік. Прийміть ванну замість душа. Зайдіть на інший Інтернет-портал. Це надасть свіжу споживу для мозку і здатність генерувати нові ідеї.

2. Яскраві кольори. Доведено, що колір стимулює мозок і додаткову енергію. Наш мозок асоціює яскраві кольори зі щастям і радістю. Ці кольори часто зустрічаються в дитячих кімнатах. Спробуйте знайти щось помаранчеве у вашій шафі. Не засмучуйтесь, якщо ви не любитель помаранчевого одягу. Зробіть собі у склянку трохи морквяного соку, знайдіть апельсиновий килимок або використовуйте помаранчеву подушку, щоб додати трохи бадьорості перед початком творчої роботи.

3. Складайте «Списки 100». Це чудова практика!

Даю «наводки» на теми можливих списків:

100 ідей для уроків…

100 осінніх привітань…

100 способів самовиховання…

100 моїх талантів і умінь…

100 справ, які я би зробила, якби у мене було більше вільного часу…

100 досягнень, якими я пишаюсь…

100 справ, які я не завершила…

100 людей, яких я би хотіла зустріти…

100 отриманих мною уроків…

100 речей, які я би хотіла отримати на день народження…

4. Прогулянки. Подорожуйте пішки, досліджуйте, долайте короткі і довгі відстані, повільно і неухильно. Ми так еволюціонували.

Спокійна прогулянка на вулиці дозволить вашому тілу повністю розслабитися, щоб ви могли дихати глибше. Коли ви заспокоїтесь і приємно напружите м’язи під час ходьби, ви відчуєте себе більш бадьорою і готовою присвятити залишок дня творчому процесу.

Виявила, що під час прогулянок я відкидаю насущні проблеми свого життя, або, скоріше, дозволяю їм розчинятися по мірі подорожі. Я дивлюся вниз на свої ноги. Що вони роблять? Я помічаю, як легко вони рухаються. Це дійсно я роблю? Або вони просто рухаються самі по собі? Я слухаю хрускіт листя під ногами. Я відчуваю, як земля відштовхується від мене. Уявляю, хто міг пройти по цій самій стежці сто років тому. У що вірили ці люди? Які у них були мрії?

5. Слухайте випадкову музику. Не обов’язково ваших улюблених співаків або жанри. Відкрийте для себе пристрасне португальське фаду, епічну музику, послухайте загадковий інструмент дудук. Не ігноруйте класику. Відомо, що Альберт Ейнштейн і Нікола Тесла використовували цей ресурс. Скористайтесь найкращим музичним сервісом Spotify, який підбере списки пісень під ваш настрій. До речі, мелодія муркотіння котика також наштовхує на приємні роздуми.

6. Малюйте зентангли. Цей стиль малювання придумали Марія Томас і Рік Робертс. Зентангл народився як синтез знань Марії в області малювання і вміння Ріка медитувати. Вони розробили систему, завдяки якій людина може досягти розслаблення, малюючи повторювальні елементи і концентруючись на самому процесі, а не на кінцевому малюнку.

Марія і Рік запатентували назву «зентангл» і види візерунків (називаються «танглами»). У кінці утворюється чорно-біла абстракція.

Ось зентангли з мого блокнота для малювання:

7. Будьте імпульсивними! Довіряйте своїм інстинктам. Не слухайте голос: «Будь там. Зроби це» – цілий день. Куди б ви вирушили?

8. Шукайте різні і креативні способи більше часу приділяти завданням, які ви робите найкраще.

9. Перепроєктуйте свою кімнату або квартиру (будинок). Оновіть розташування речей на вашому письмовому столі.

10. Читайте книги з розвитку креативності.

Читайте про відомих творчих людей і дізнайтеся, що зробило їх унікальними.

Із того, що дуже-дуже хочу порадити:

– Джулія Кемерон «Шлях митця»

– Марк Леві «Фрірайтинг. Геніальність на замовлення»

– Міхай Чіксентміхійї «Потік»

– Остін Клеон «Кради як митець Креативні «фішки», про які тобі ніхто не розповість»

– Едвард де Бого «Геніально!»

– Елізабет Гілберт «Велика магія»

Ці книги можна читати не поспішаючи і практикувати поради.

11. Візьміть урок кераміки, гончарства, скульптури або малювання. Дізнайтеся про екзотичні і творчі мистецтва, такі як фен-шуй або ікебана.

12. «Ідейник». Натхнення і ідеї приходять до тих, хто на них чекає. Заведіть чарівний блокнот «Ідейник», на якому великими літерами напишіть: «ІДЕЇ, АГОВ!!! ВАМ СЮДИ».

13. Стоп-пауза. Не можна працювати весь час, пристібнувши себе наручниками до робочого місця. Відпочинок – необхідна стадія творчого процесу. Зробіть стоп-паузу, займіться хатніми справами, випийте кави. Будьте ледачою. Не боріться з цим! Подивіться, наскільки ледачою ви можете бути за один день. Думайте про життя як про експеримент.

14. А може, у вас є улюблена м’яка іграшка або сувенір-янгол, які ви кладете перед собою під час «приманювання» творчих ідей?

Ось мої речі-натхненники:

15. Запит до Всесвіту. Зверніться перед сном до Всесвіту: «Потрібна цікава ідея». І лягайте спасти. На ранок ідеї вишукуються у чергу.

Коли ви почнете розуміти, які фактори живлять вашу творчість, ви можете просто робити більше того, що включає вас у «стан потоку».

Привчайтесь у простих дрібничках знаходити натхнення і відчувати атмосферу для творчості.

Можливо, вам також сподобається:

Посібник “Як зробити смачний, ароматний, кольоровий урок”

Електронні картки «Тренінг для мозку: комплекс вправ у ритмах природи»

Мої 100 дрібниць для радості

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Блог на WordPress.com .

Up ↑

%d блогерам подобається це: