7 цитат Ганді, які змінять те, як ви мислите

Я щиро захоплююсь такими людьми, як Махатма Ганді, які сміливо несли свої ідеали людям і перетворювали світ на краще.

Він був відомий своїм спокійним характером, скромністю і простотою. Людина, яка об’єднала і надихнула двісті мільйонів людей любити один одного, бачити себе рівними і боротися за своє право на справедливість і свободу.

Коли Ганді помер, в його володінні виявилося менше десяти (!) особистих речей. Включаючи одяг, годинник, окуляри, сандалі і миску для їжі. У нього навіть будинку не було.

Я зібрала сім моїх улюблених цитат Ганді, які змінять ваше мислення і погляд на світ навколо вас.

1. «Ми самі повинні стати тими змінами, які хочемо побачити у світі».

Ви хочете, щоб світ став більш позитивним? Тоді мисліть позитивно. Ви хочете, щоб люди ставилися один до одного з повагою? Тоді ставтеся до людей з повагою. Ви хочете, щоб вони були скромними? Тоді самі будьте смиренними.

Будьте тими змінами, які ви хочете побачити в світі. Так просто, але так легко про це забути, і забуваємо.

Це нагадує мені цитату Румі:

«Вчора я був розумний, тому хотів змінити світ. Сьогодні я мудрий, тому я змінююся сам».

Одного разу я почула, як хтось сказав: кожен раз, коли ви вказуєте на когось пальцем, на вас вказують три пальці.

Все починається з вас. Якщо ви хочете змінити світ, почніть зі зміни себе. Ваші дії стануть прикладом і надихнуть на зміни, які ви хочете побачити навколо себе.

2. «Я нікому не дозволю пройти брудними ногами в мої думки».

Це така потужна цитата. На мій погляд, це втілення розумової сили.

У вашому житті будуть люди, які спробують перешкодити вам рухатися вперед, які будуть проєктувати свої страхи, невпевненість і сумніви на вас. Більше того, вони будуть встановлювати свої власні обмеження і наважаться ставити під сумнів ваші мрії. Вони спробують збити вас зі шляху самовдосконалення. У мене був особистий досвід у цьому.

Не дозволяйте іншим переносити на вас свої страхи і вузькі переконання. Не дозволяйте нікому проходити через ваш розум своїми брудними ногами.

Якщо чиїсь думки, ідеї та енергія не надихають вас, йдіть і спілкуйтеся з тими, хто це робить. Заведіть нових друзів, які піднімуть вам настрій і дадуть вам відчуття енергії і сили. Ви заслуговуєте на це.

3. «Живіть так, неначе ви помрете завтра. Вчіться так, неначе б ви жили вічно».

Це красиве послання з глибоким змістом.

Якби завтра був ваш останній день на землі, ви заподіяли б кому-небудь шкоду? Або переслідували б матеріалістичні речі? Безумовно, ні. Чи будете ви витрачати цей день на те, щоб цінувати і бути разом з людьми, які значать для вас найбільше? Так, безумовно.

Ми витрачаємо багато часу, намагаючись зрозуміти, що робить нас щасливими, але нам не вистачає часу, щоб насолодитися тим щастям, яке у нас вже є.

Вчіться так, неначе б ви жили вічно. Ніколи не зупиняйтесь вчитися. Читайте книги. Шукайте новий досвід, що розширює вашу свідомість. Виховуйте себе. Станьте учнем життя, і ви будете зростати на цій подорожі життя.

4. «Кращий спосіб знайти себе – це втратити себе на службі інших».

Ось важливе запитання:

Що я можу повернути світу і людям, які мене оточують?

Роками я розвивала свою творчість. Однак більшість ідей так і лежали «в столі», адже я не вважала їх достойними, аби з кимось поділитися. Та якось зрозуміла, що навіть маленький власний досвід ми не маємо права привласнювати. Найпрекрасніші мої думки прийшли до мене завдяки тому, що хтось поділився своїми мріями. Я зрозуміла, що все, що я хочу робити, це надихати інших – дати людям можливість йти за своїм покликанням, жити життям, яке їм здається правильним, і ставати кращими у процесі цього. Я перестала писати виключно для себе і замість цього вирішила відкрити і поділитися своїми ідеями з іншими.

Коли пишу статтю, посібник, розробляю конспект уроку, я використовую слова і думки, щоб надихати тих, хто повинен їх почути. Так я служу іншим.

Отже, моє запитання до вас – що ви можете повернути світу?

5. «Майбутнє залежить від того, що ви робите сьогодні… Без дій ви нікуди не подінетеся».

Хочете знати, де ви будете рівно через рік? Подивіться, що ви робите сьогодні.

Те, що ви робите сьогодні, є відображенням того, ким ви станете завтра. Ви прагнете бути великим письменником? Скільки ви сьогодні написали сторінок? Ви хочете бути в найкращій формі у своєму житті. Це чудово, але чи ви сьогодні тренувались?

Людина – це її звички, те, що ви постійно робите.

Життя навчило мене, що є люди, які говорять тільки про свої мрії, і люди, які активно працюють, щоб реалізувати ці мрії.

Зробіть справу, яка приведе вас туди, де ви хочете бути. У цьому секрет створення значущих змін у житті.

6. «Велич людства не в тому, щоб бути людиною, а в тому, щоб бути гуманним».

Це пов’язано з нашою здатністю любити, нашою готовністю прощати і нашою здатністю проявляти співчуття.

Справжня мужність полягає у нашій здатності любити. Це тому, що любов – одне з найсильніших почуттів, яке ми можемо відчувати. Любов рухає нами. Любов наближає нас ближче до себе та інших. Хоча любов також робить нас вразливими.

Ви сміливі, коли ви вчитеся любити себе за те, хто ви є, і прощати себе за помилки, які ви зробили. Ви сміливі, коли виявляєте любов до інших, і коли ви схильні до співчуття і благодаті, а не ворожості і несприйняття.

Будьте сильними. Будьте гуманними. Будьте собою.

7. «Щастя – це коли те, що ви думаєте, говорите і робите, перебуває в гармонії».

Я спеціально зберегла цей вислів до самого кінця, тому що він об’єднує всі маленькі фрагменти мудрості, згадані вище, в одну цитату.

Досить легко зробити себе щасливим. Все, що вам потрібно, це подивитися на всі речі, які є у вашому житті, і подумати: «Я вдячний за те, що відбувається зі мною!».

Якщо ви не знаєте, за що можна дякувати, ось вам вправа «Щоденник подяки», яку я практикую кілька років. Усе просто – перед тим, як лягти спати, пригадайте і запишіть у блокнот 5 речей, за які ви відчули вдячність за цей день.

«Щастя – це коли те, що ти думаєш» – подяка, позитивність, любов, прощення, співчуття; «що ти говориш» – я люблю, я турбуюсь, я прощаю, я хочу дати, я хочу зробити; «і що ти робиш» – я даю, я роблю, я люблю, я прощаю, «в гармонії». Ви бачите гармонію? Ви бачите вирівнювання?

Якщо ви можете узгодити те, що ви думаєте, говорите і робите, тоді ви живете в мирі, в гармонії, в щасті.

Я сподіваюся, що ви теж вирішили прожити щасливе життя.

***

Ганді був справжнім мінімалістом – людиною, яка не володіла великим статком, але вплинула на життя стількох людей. І продовжує надихати нас навіть сьогодні.

Можливо, вам також сподобається:

Посібник “Як зробити смачний, ароматний, кольоровий урок”

Мати Тереза. Цитати, що надихають кожного дня

9 фактів про те, як технології змінюють людину

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Блог на WordPress.com .

Up ↑

%d блогерам подобається це: