У книжкові магазини з відомих причин третій місяць покупці не ходять. Та живемо в ХХІ столітті – книгу можна замовити у Всемережжі.
Мені на електронну пошту майже щодня приходять новини з Інтернет-магазину «Книгарні Є». Признаюсь: не втрималась і кілька книг замовила. Про одну з них хочу розказати.
Автор – Джон П. Стрелекі, популярний американський письменник, автор п’яти бестселерів. Назва – «Кафе на краю світу». Заявлено як «Бестселер-мотиватор №1». Перекладено 41 мовами. Палітурка добротна, красива обкладинка.
Читаю анотацію:
«Ця книжка допоможе у пошуках відповідей. З нею ви запалите вогонь у душі, усвідомите, що цінне, а що – марнота, поглянете на життя під іншим кутом зору, незалежно від набутого досвіду. «Кафе на краю світу» – справжній видавничий феномен, бестселер поза часом, що надихнув мільйони людей у всьому світі на великі зміни. Чарівна, легка й наснажлива, ця книжка вплине на ваш світогляд і назавжди змінить життя».
У Передмові – відгуки зіркових читачів:
❏ «Проникливо… Космічна інструкція до життя»
❏ «Стрелекі уловив пульс світу»
❏ «Алхімік» ХХІ століття»
❏ «Занурившись у цю книжку, ви не захочете її відкладати!»…
❏ «Ця маленька книжечка здивує і надихне…»
Отже, я повелась))
Це дійсно маленька книжечка – 127 сторінок.
І вона мене дійсно здивувала.
Тим, що так просто, на межі з примітивністю, розкривається ідея.
Здивування розгублене.
Півкниги автор розповідає, як він загубився на своїй машині: повернув наліво, повернув направо, поїхав прямо, а там глухий кут, знову повернув наліво, а навколо ліс…
Нарешті потрапляємо до загадкового закладу, схованого від цетральних трас, на вивісці якого написано: «Ласкаво просимо до кафе «Чому ви тут?».
Припустимо, інтрига.
Другу половину книги автор розмовляє з працівниками цього кафе про «сенс життя».
У справжній філософській літературі подорож – дійство, під час якого людина переживає трансформацію, зустрічається з Іншим, набуває сакральну силу, в неї навіть обличчя змінюється. Істинна подорож духу веде до місця, де можливі Подвиг, Зустріч і Диво.
У книзі Джона П. Стрелекі начебто є амбіції показати свій досвід як Зустріч з великої літери, Трансформацію, Нове Народження.
Та чомусь не повірила.
На останній сторінці меню «кафе на краю світу» надруковані три запитання:
«Чи ви тут?
Чи боїтеся ви смерті?
Чи вдоволені ви?»
Разом з офіціянтами герой шукає на них відповіді.
Чи це реальна історія, чи вигадана?.. Інтрига.
Називаю такі книги: задум більший за виконання.
З іншого боку, признаю: мій мозок давно «поламаний» класичними творами. Якщо у творі немає другого пласту, третього, четвертого, куди можна копати, рити, занурюватись, розкодовувати символи, шукати приховані деталі, розгадувати світ – мені не цікаво.
Можливо, Джон П. Стрелекі достойний автор. Та мене залишив байдужою.
Якщо ви читати цю книгу, поділіться враженнями, цікаво дізнатись вашу думку.
Можливо, вас зацікавить:
Книга «З неба впало три яблука». Магія слова Наріне Абґарян
Роман Тосікадзу Кавагуті «Доки кава не охолоне». Усе можна виправити, якщо є час
Напишіть відгук