Дорогі колеги, всім відомо, що рефлексія – обов’язковий елемент сучасного уроку. Вчителю не може бути все одно, в якому настрої діти приходять на урок, з яким самопочуттям і емоціями уходять на перерву.
Пропоную добірку прийомів емоційної рефлексії, які допоможуть створити атмосферу уроку живою і чарівною.
«Із заплющеними очима»
«Заплющте очі і згадайте приємні моменти нашого уроку.
Я рада, що протягом усього уроку ви були уважні.
Усі, хто працював добре, – посміхніться мені, а хто відчуває в собі потенціал працювати ще краще – поаплодуйте собі».

«Скажи мені на вушко!»
Для встановлення більшої довіри, взаєморозуміння учитель в кінці уроку підходить до учнів і інтимно шепочеться з ними. Діти на вушко розповідають що-небудь цікаве з подій уроку.

«Квітка для…»
На парті у кожного учня в групі лежать три квітки різних кольорів. Блакитну квітку він дарує найбільш ввічливому в спілкуванні учаснику групи (або кому хочеться сьогодні подякувати); зелену квітку – найбільш поступливому учню в групі; фіолетову – найбільш скромному учню, з його точки зору.
Подивимося, у кого сьогодні вийшов найбільший букет. Як ви думаєте, чому?

«Біля каміну»
До уявного «каміну» запрошуються всі бажаючі поговорити про урок. На столі вчителя запалюється свічка, грає приємна спокійна музика. Учень виходить до дошки, сідає на стілець, займає зручну для нього позу і, споглядаючи за грою м’якого, рівномірного полум’я, тихо, довірливо ділиться своїми враженнями про урок.

«Кольорограма уроку»
Складіть кольорограму уроку, зафарбувавши кожен сектор діаграми кольором за внутрішніми відчуттями від кожного завдання/етапу уроку. Поясніть, чому саме ці кольори обрали.

Більше прийомів рефлексії – у посібнику «Відчувати, думати, діяти! Методична скарбничка прийомів рефлексії».
Можливо, вам також сподобається:
Напишіть відгук