Як зробити ароматний урок

Запахи нерозривно пов’язані з роботою інтуїції, пам’яті і уяви. Як найдавніша з сенсорних систем, нюхова пам’ять більш стійка, ніж зорова, її важче забути.

Дитинство – найбільш чутливий до запахів період. Арома-імідж в школі включає в себе аромат класної кімнати, запах парфумів учителя, запах свіжості провітрюваного приміщення.

Поділюсь перевіреними прийомами створення ароматних уроків.

1.«Знайомий аромат». Попрошу учнів заплющити очі. Пройдусь по класу з відкритим флаконом ефірної апельсинової олії (або іншої знайомої дітям ароматичної речовини: виноград, мандарин, грейпфрут, м’ята).

Спитаю: Що ви уявили, відчувши запах? (Можливі асоціації учнів: свіжість після дощу, новий рік, стакан апельсинового соку.)

Психоемоційний вплив аромату апельсина і мандарина – концентрує увагу, покращує пам’ять, дарує бадьорість, працездатність, оптимізм, що є прекрасним стимулюючим початком уроку.

2. «Аромат країни». Цей прийом використовую перед вивченням зарубіжного автора або твору, дія якого відбувається не в Україні.

Наприклад, вивчаючи творчість японського поета Мацуо Басьо спитаю:

– З яким запахом у вас асоціюється Україна? (Чорнобривці, калина, парне молоко, борщ, часник, м’ята.)

– А Японія? (Море, риба, сакура, зелений чай з жасмином.)

Так актуалізую в свідомості учнів країну, до якої ми віртуально потрапляємо на 2-3 уроки, апелюючи до їх особистого досвіду і відчуттів.

3. “Аромат Джульєтти”. Парфумер Мара де Гуїді, надихнувшись безсмертною шекспірівською п’єсою «Ромео і Джульєтта», створила аромат для парфумів, який, за її задумом, є самою Джульєттою, суттю її душі. Цю ідею втілили наступні складові: рожевий перець, чорниця, неролі, герань, ромашка, жимолость, жасмин, фіалка, гранат, травнева троянда, турецька троянда, чебрець, перець, мускус, сіра амбра, вірджинський кедр, пачулі, дубовий мох, бурбонська ваніль. У цих ароматах, на думку парфумера, поєднуються два начала – кохання і сила.

Завдання для учнів. Створіть власний рецепт парфумів «Аромат Джульєтти». Запропонуйте 3-5 інгредієнтів – запахи конкретних квітів, фруктів, спецій, прянощів.

4. «Ароматичний фон уроку».І я особисто, і багато моїх знайомих учителів використовуємо на уроках аромалампу – звичайно, пам’ятаючи про техніку безпеки: на перерві потрібно дуже гарно провітрити класне приміщення, і запалювати аромалампу будемо хвилин на 5-10.

Рецепти для аромалампи.

1) Для створення позитивного настрою на уроці: 2 краплі кориці, 3 краплі апельсина.

2) Перед виконанням творчого завдання: 3 краплі лаванди, 2 краплі лимона.

3) Для створення робочої атмосфери: 2 краплі лимона, 2 краплі розмарину.

4) Для зняття напруги використовую аромат зеленого яблука, який тонізує і освіжає організм, відновлює сили і покращує настрій.

Учням дуже подобаються дані прийоми, і вони надалі самі замовляють той чи інший аромат уроку.

Поділіться, які аромати використовуєте на уроках Ви.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Блог на WordPress.com .

Up ↑

%d блогерам подобається це: