Сильні крила педагога

Шановні колеги, вже зрозуміло, що воєнний стан може тривати невизначений час. З 14 березня в Україні після 2-тижневих канікул знову стартує онлайн-навчання. Тож, перед нами всіма постає головне завдання зради наших учнів залишатися стабільними емоційно, відчути мудрість під розпачем, спокій під ненавистю та витримати!

Хочу подарувати вам метафору сили, витримки та спокою педагога – сильні крила. Ідея визрівала останні півроку, але нині вона виявилася найбільш необхідною і життєздатною.

Для реалізації вправи нам варто уявити за плечима сильні крила. Вони невидимі для інших, але відчутні для вас. Якого кольору ваші крила?.. Наскільки вони великі?..

Ці крила у вас були завжди. Час їх застосувати.

Ми отримали крила завдяки вірі, що можемо бути вищими за все те, що нас навкруги оточує. Ми можемо бути вищими за тривоги, неспокій, страх, стомленість, зневіру, біль, сльози, відчай, тобто піднятися над всіма негативними емоційними станами, які присутні для кожної людини. Ми нікуди не можемо від них дітися, але ми можемо бути вищими за них.

Тепер спробуйте уявити: що б не відбувалось навколо, ці крила завжди з вами, на своєму місці. Відчуйте, як вони дарують вам спокій, силу та витримку.

Ви можете витримати набагато більше, ніж вам здається, ваші ресурси безмежні, ваша сила невичерпна.

Наскільки ви вірите в це?

Є те, що не залежить від вас, і ваш вплив на події є мінімальним. Питання: яку філософію ви створюєте під час кризи? На що спираєтеся? Як підтримуєте себе? За часів змін важливо створювати точки опори.

Торкніться в уяві до ваших крил та відчуйте внутрішню силу. Визнайте її щиро та всім серцем. Сила – це те, що всередині вас.

Знайдіть те, що дає вам силу: ваш досвід, ваша сім’я, віра, філософія чи надія.

Є внутрішній вибір: проживати, відчувати, забувати, схилятися, шукати істину, вимикати або включатися в події. Щоразу робіть найкращий вибір з можливих.

Наша упевненість має бути сильною як ці крила, наша віра – небесною як спрямованість руху цих крил вгору до синяви, і ми обов’язково витримаємо всі випробовування, які припали на цей важкий час.

Вчителі, герої і героїні нашого часу! Зараз всі ми переживаємо час пітьми, час болю, час невизначеності. Кожен із нас уже відчув особисті втрати. Нам зараз дуже важливо надихати і підтримувати один одного, ділитися реальними історіями, ініціативами і силою свого духу. На реальних прикладах показати, який незламний дух у вчителів України, які сильні у нас крила, як ми патріотично налаштовані, як активували в собі внутрішні резерви. Бути один для одного енергетичними батарейками, підживлювати, заряджати. Відчути, що в нас є ці потужні крила, які створила наша уява, об’єднатися із силою та стійкістю цього образу.

Я створила публічний канал на Telegram “Сильні крила”, де щодня на вас чекають професійні поради, авторські розминки, картка дня “Дозвольте собі”, рубрика “Онлайн ресурси та інструменти вчителя”, відповіді на виклики викладання в умовах надзвичайних ситуацій.

Приєднатися до каналу “Сильні крила”

Разом ми сильні. Разом ми переможемо!

Анна-Марія Богосвятська

Можливо, вас також зацікавить:

Воркбук “50 сучасних стратегій залучення учнів до читання”

Набір шаблонів онлайн-вправ для групової роботи

Електронний посібник “50 смачних ідей для уроків”

Електронний посібник “Рефлексія на уроці: духовна, емоційна, інтелектуальна, фізична”

2 thoughts on “Сильні крила педагога

Add yours

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Блог на WordPress.com .

Up ↑

%d блогерам подобається це: