527 040 хвилин. Мої подяки 2020-му року

Сьогодні я запрошую свої серце, розум і руку записати важливе і цінне, що зі мною сталося у 2020-му.

Чим можна виміряти ці 527 040 хвилин високосного року? Чим взагалі вимірюється якість людського життя?

Я перемогла…

Найбільшим моїм «педагогічним монстром», як і для більшості вчителів, було спілкування і навчання онлайн.

Під час пандемії ми всі стали сильнішими, опанували багато онлайн-інструментів.

Тепер свої лекції в інституті підвищення кваліфікації я проводжу дистанційно. І хоча такі лекції не порівняти з живим спілкуванням, можна знайти позитивні сторони і переваги такої форми навчання.

За цей рік я провела два всеукраїнські вебінари від журналу «Зарубіжна література в школах України»: «Пленерні уроки – уроки мислення серед природи» і «Література в 3D: новому поколінню – нові тексти».

А також встигла поділитися з учителями України найкращими педагогічними знахідками та ідеями, які до мене прийшли у 2020 році, на новорічному онлайн-інтенсиві «Підсумки 2020 року: 20 корисностей для вчителя». Для тих, хто не встиг потрапити на живу трансляцію, вебінар доступний у запису.

Я збільшила…

На диво, під час ізоляції я збільшила особистий простір: дозволила собі відчувати більше, проявляти більш широку палітру емоцій, радіти більше, любити більше, бути більш щасливою.

Я знайшла…

У березні 2020 року, коли розпочався карантин, на каналі «Телеграм» я запустила творчий марафон «12 запитань про головне». Записалося біля 70-ти людей. Кожен ранок учасники отримували нове запитання дня і відповідали на нього. Цікаво було доповнювати свої думки і відчуття словами колег з різних куточків України.

– Заради чого ви прокидаєтесь вранці, що змушує вас вистрибувати з ліжка?

– Як звучить найбільш значуща для вас цінність? Який музичний інструмент асоціюється у вас із цією цінністю?

– У який костюм ви вберетесь на карнавал?

– Що потрібно зробити для того, аби в голову прийшла цінна думка?

– Якби в мене був летючий килим із вбудованим компасом, куди б я вирушив?

– Які кольори «розмовляють» з вами? Про що вони говорять?

Якби у вас був ліхтарик, у промені якого можна побачити правду, то куди б ви їм посвітили всередину себе?..

За 12 днів всі так здружилися, що вирішили створити окрему групу на «Телеграм» під гучною назвою «Школа Любові». Я не просто знайшла однодумців. Я тепер є ученицею Школи Любові і маю прекрасних однокласниць, які щодня надихають, мотивують, дарують радість і крила.

Я розпочала…

Липень 2020 року – мій особистий «місяць письменника». Ці 30 днів я провела у м.Немирів Львівської області в «будиночку письменника» у творчому усамітненні, гармонії і натхненні. Розпочала писати першу в своєму житті художню книгу «Ловці сонця». Чернетка готова. Та поки рукопис відклала до нового «місяця письменника».

Я довела до кінця…

Довела до кінця проєкт «Кольорове читання», коли на кожен місяць обирала колір у назві книг, складала список творів з цим кольором і читала, скільки встигала. Це приблизно за місяць 7-10 творів: збірок віршів, оповідань, новел, повістей, романів.

Задум мені прийшов у червні 2019-го року. За рік перечитала сині і блакитні книги, червоні, жовті, помаранчеві, рожеві, золоті, білі, срібні, зелені, бузкові. Завершила свої кольорові читання у червні 2020 року «веселковими» творами. Свій досвід читача я не просто збагатила цікавими авторами і творами. Я дихала цей час кольорово, в мені текла то блакитна кров, то золота, то помаранчева. Я дивилась на світ рожево, бузково, срібно. Відчула серцем вібрацію і енергію кожного кольору через художнє слово.

Я організувала…

З лютого по грудень 2020 року при Львівському ОІППО я організувала творчу майстерню для вчителів-філологів Львівської області на тему «Пленерні уроки». На жаль, через відомі події наші засідання відбувались онлайн, але чесно всі учасниці майстерні провели в своїх школах уроки з дітьми на природі, просто неба в різні пори року: весняні уроки, осінні уроки, зимові пленерні уроки. І це купа свіжих ідей, знахідок, якими ми вирішили поділитися.

Тепер у журналі «Зарубіжна література в школах України» з січня 2021 року щомісяця публікуватимуться авторські конспекти пленерних уроків львівських педагогів. Не пропустіть!

Я надихнула…

Чим я дійсно пишаюсь – моїм першим створеним у 2020 році онлайн-курсом «Майстерня педагогічного тексту». Він розрахований на 30 днів. І в ньому – конкретні поради і уроки, як розпочати, дописати і опублікувати свій педагогічний посібник. Курс для тих, хто любить свою роботу, має багатий позитивний досвід вчителя-практика, але не знає, як цим досвідом поділитися, креативно оформити і видати.

За два сезони «Майстерні» я навчила і надихнула більше 40 людей. А це –  більше 40 написаних за 30 (!!!) днів розробок: посібників, збірок конспектів уроків і позакласних заходів, методичних скарбничок ідей, авторських методик і педагогічних нотаток, книг-тренінгів.

Ось тільки почитайте назви цих книг:

 • Ольга Чоловська «За методикою серця»,
 • Марія Журавльова «Шкала радості вчителя і учня: від 0 до 10»,
 • Олена Проць «Вишенька на торті: як створити літературне свято соковитим і насиченим»,
 • Олена Калюжна «Як бути щасливим на роботі»,
 • Наталія Кожукало «Діти і читання: Творчо! Креативно! Не відірватися!»,
 • Катерина Орищин «Магія в школі: мікс ідей, як розфарбувати навчальний процес»,
 • Тетяна Кабанова «Від 300 слів за хвилину. Як навчити швидко читати?»,
 • Людмила Яловіцька «Сонечка в школі, вдома і в житті» та ін.

До речі, 11 січня 2021 року я запускаю третій сезон «Майстерні педагогічного тексту». Ви ще встигнете записатися і розпочати нову сторінку нового року зі створення своєї власної книги.

Я створила…

На 13 тижнів літа-2020 придумала проєкт «Як жити в радості», і кожен тиждень досліджувала один маленький аспект радості в собі. (Докладніше…)

А ще мені прийшла ідея завести щоденник «100 обіцянок Богу». Інколи пишу по одній на день, інколи по дві, а буває, по одній обіцянці на тиждень. Це дуже інтимна річ, яку, окрім Адресата, нікому не покажеш. Досвід такого спілкування з Богом – глибинний, на межі щирості, відкритості, довіри. Зараз у мене 53 обіцянки.

Я дякую…

Я вдячна кожній із 527 040 хвилин року, що минає. Хвилинам гармонії і дисгармонії, хвилинам радості і смутку, хвилинам щирості і невимовності, цілісності і розірваності, любові і байдужості.

Дякую своєму слову року-2020. Обрала слово «цінності» – і не прогадала. Фокус уваги спрямувала не на цілі, а на цінності. Не на те, чого я хочу досягти, а на те, як хочу себе відчувати, як хочу звучати, чим хочу дихати.

Вдячна кожній людині, з якою прожила хоча б одну із цих 527 тисяч хвилин 2020 року.

Вдячна Богу, що всі мої рідні живі і здорові.

Вдяна Всесвіту за уроки, пригоди, випробування і несподівані подарунки.

З вдячністю відпускаю 2020-й рік. І звільняю місце для нового – 2021-го.

Можливо, вам також сподобається:

Весела руханка «Сафарі»

10 освітніх трендів і технологій у 2020-2021 н.р., які допоможуть вам зорієнтуватись

Електронні картки «Тренінг для мозку: комплекс вправ у ритмах природи»

3 thoughts on “527 040 хвилин. Мої подяки 2020-му року

Add yours

 1. Вітаю Вас із успішним завершенням цього року, про який усі пишуть, як найскладніший, найгірший…, а так хотілося, щоб люди шукали в ньому не лише негативне, а й позитивне, бо коли я сама почала аналізувати, в мене вийшло плюсів значно більше, ніж мінусів. І поруч із тими плюсами багаторазово зустрічається ваше ім’я, за що Вам величезне спасибі. Творча співпраця з Вами змушувала забути про чорноту страхів, заборон, про сірість усамітнення. Ви шукали в цьому світі позитиву і надихали нас це робити.
  Тому я також з вдячністю відпускаю цей рік, і, як це не дивно, на відміну від кількох попередніх років, йду у наступний з відчуттям свята. І надіюсь, що наші стежечки і в наступному році будуть перетинатися задля творчості і натхнення)) Якщо Ви не проти)))

  Подобається

 2. Дорога Анно-Маріє Іванівно! Бажаю, щоб 2021 рік був перспективним та успішним, радісним і захоплюючим, яскравим і дивовижним, позитивним і світлим! Дякую за натхнення, стимулювання, спілкування.

  Подобається

 3. Дякую Вам , Анно-Маріє , за нереальні  дні натхнення. 
  Бажаю Вам оживити  всі свої мрії !!!!
  Нехай 2021 стане незабутнім, повним досягнень роком!!!

  30 декабря 2020, 18:41:40, от “WordPress.com” :

  користувач Вogosvyatska оприлюднив: ” Сьогодні я запрошую свої серце, розум і руку записати важливе і цінне, що зі мною сталося у 2020-му. Чим можна виміряти ці 527 040 хвилин високосного року? Чим взагалі вимірюється якість людського життя? Я перемогла… Найбільшим моїм «педаго”

  Подобається

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Блог на WordPress.com .

Up ↑

%d блогерам подобається це: