Як я мріяла про книгу хореографа Твайли Тарп “Звичка до творчості”! Скільки похвал і позитивних рецензій на різних сайтах. Заради того, щоб прочитати цей твір, навіть захотіла оформити платну підписку на сайті MyBook, але знайшла і завантажила з якоїсь бізнес-платформи. І нарешті дочитала.
Якщо чесно – враження спокійні. Забагато автобіографії, хоча авторка реально велика жінка і непересічний митець.
Але дійсно є моменти, які можуть надихнути і вказати напрям творчого руху.
Як вам така підказка: ідея народжується, коли поєднуєш дві ідеї!
Два чоловіки – це не ідея сценарію. Два чоловіки і ведмідь – оце вже ідея!
Кішка сіла на подушку – не ідея. Кішка сіла на подушку собаки – оце ідея, і початок, і конфлікт!
Книга цінна вправами, запропонованими після кожного розділу. Їх дійсно багато.
Одне з улюблених занять авторки, коли потрібно впорядкувати творчий хаос, – вправа “Монетки”. Вона бере жменю монет – неважливо, скільки і якої номінації, – кидає їх на стіл і дивиться, як вони лягли. Іноді картина виглядає добре, але таке буває нечасто. Тоді Твайла починає рухати монетки в різні сторони, вибудовуючи дивні або знайомі геометричні фігурки. Може викласти їх в одну лінію, вибудувати стовпчиком, скласти фігурки – наприклад хрест або відоме сузір’я. Ці монетки кричать до Твайли: “Ось ми які. Завдання можна вирішувати по-різному, але відповідь у нього одна».
Можна робити цю вправу з камінчиками, скріпками, зернами кави – підходять будь-які предмети, які легко вміщаються в кулак і можуть бути розкидані по столу й викладені в стрункому порядку. Це корисна гімнастика для розуму. Як розминаються спортсмени, готуючи тіло до роботи, так ця вправа готує свідомість – створює позитивний настрій, перетворюючи хаос на порядок.
Думка, яку доводить Твайла Тарп через увесь твір: творчість – результат суми щоденних звичок. Плюс відданість. Плюс пристрасть. Плюс улюблена справа. Плюс покликання.
Можливо, і ви знайдете у книзі цінні думки і натхнення для себе.

Напишіть відгук