Не пройшло і 4 роки, як реформа НУШ дійшла до 5 класу. І хоча ми, філологи, мали достатньо часу приготуватися, налаштувати свідомість, начитатися документів і методичних рекомендацій, все одно відчуття, що “не готові” або “частково готові”, “що робити???”.
Знайомі думки?)
Ми знаємо, що 1 вересня 2022 року до нас прийдуть діти нового покоління, щирі, відверті, активні, які вміють вільно висловлюватись.
Наше завдання – бути для цих дітей сучасними! Говорити сучасною мовою, використовувати завдання з сучасними реаліями, пропонувати цікаві захопливі вправи.
Поділюся деякими ідеями і завданнями, які я розробила для уроків літератури – української і зарубіжної (або інтегрованого курсу літератур). Ці вправи оформлені у вигляді робочих аркушів, кожен із яких ви можете роздрукувати по кількості дітей у класі.
Наприклад, вправа “Геолокація твору”
Завдання: опишіть і дослідіть використані автором основне і другорядні географічні місця дії твору. Ви можете врахувати наступне у своєму письмовому звіті: як описуються фізичні умови? Який період дії твору? Чи важливий час? Як обстановка і місце дії впливають на настрій оповіді?
Шаблон завдання:

Вправа “Що в імені?”
Завдання: вивчіть походження імен 4-х персонажів із щойно прочитаного твору. Знайдіть кожне з цих імен в інтернеті, аби побачити, що вони означають. Використовуйте кілька різних веб-сайтів для кожного імені, щоб дізнатися, чи є різні значення. Напишіть нижче значення імені з короткою відповіддю, яка пояснює, чи підходить це ім’я персонажу.
Шаблон завдання:

Усього на сьогодні є 100 таких вправ, зібрані у два воркбуки “50 сучасних стратегій залучення учнів до читання”: частина І та частина ІІ:

Воркбук, частина І, зміст:

Воркбук, частина ІІ, зміст:

Завдання розраховані на учнів 4 – 11 класів та підійдуть для використання за будь-яким програмовим твором з літератури. Вправи прості у використанні, з інструкціями для дітей. Ви зможете роздрукувати і розмножити завдання для кожного учня в класі.
Це ідеї для 100 ваших неповторних уроків з розвитку уважного вдумливого читача, з багатою уявою, захопленого процесом літературного пошуку, залученого до розгадок авторського задуму.

Кожна сторінка воркбуку – цікаве інтригуюче завдання на один аркуш, з малюнками і креативними схемами. З їх допомогою учні легко і з задоволенням аналізують структурні елементи художнього твору, досліджують і характеризують персонажів, вишукують деталі і символи в тексті, глибше розуміють твір, вдосконалюють навички креативного письма – в цілому розвивають читацьку компетентність.
Вашим дітям дійсно сподобається їх виконувати!

До того ж ці ресурси створені сучасною мовою, зрозумілою дітям, з використанням реалій ХХІ століття, що робить воркбук дійсно актуальним і затребуваним інструментом на ваших уроках.
👍 Із відгуків 👍
✍️ “Я в захваті від Ваших воркбуків! З нетерпінням чекаю зустрічі з дітьми, щоб реалізувати такі діаманти ідей)))» (Наталія Качмар)
✍️ «Всі завдання вразили, хочеться скоріше використати на уроках. Дуже дякую за Вашу працю». (Литвин Ольга)
✍️ “В одному документі стільки заготовок, які дууууууже довго треба було б збирати окремо, як намистини)), – це велика праця. Не було такого завдання, яке не хотілося б впровадити в роботу”. (Юлія Краска)
✍️ “Незамінний інструмент для роботи з учнями ХХІ століття! Уявляю запал дітей, коли вони виконуватимуть завдання “Тату персонажа”, “Переказ веселки”, “План вечірки”, “Паралельна реальність”!!! Велике спасибі!!!” (Олена Проць)
✍️”Я захотіла на роботу і якнайшвидше застоcувати всі ті чудові методи та інструменти. Важко виділити щось, що особливо вразило, бо абсолютно всі розробки оригінальні та цікаві”. (Ганна Юзич)
Бажаю вашим учням любові до читання і захопливих уроків літератури!
Можливо, вас також зацікавить:
10 інноваційних матеріалів для нового навчального року 2022/23
“Українська веселка”, “Єдність”, “Пробудження духу” та інші розминки для уроків
Електронний посібник “50 смачних ідей для уроків”
Групова робота для онлайн-навчання: креативна онлайн-сесія
*
Підписуйтесь на мій Телеграм-канал “Сильні крила”:
професійні поради для вчителя, ролики-розминки, рубрика “Онлайн сервіси та інструменти вчителя”, картка дня “Дозвольте собі”, обмін досвідом, педагогічні квести, креативні марафони та ін.
Підписатися…

Напишіть відгук