5 порад ефективного навчання

Є речі, які завжди хочеться переосмислювати, нагадувати собі, звірятись з новими вимогами часу. Наприклад, як зробити так, щоб навчання працювало, було ефективним.

Часто чую: “Дистанційка (або НУШ, або сучасний урок – тут можуть бути різні варіанти) не працює. Навчаються всі, а результату немає”. Якщо не працює, навчання організовано не так, потрібно щось змінювати.
Пропоную 5 рекомендацій, як зробити навчання ефективним.

1. Подавайте інформацію дозовано

Особливість нашого мозку – він не може запам’ятати все і одразу. Якщо на учня звалити кілька прийомів та технік, то будьте готові, що він їх не засвоїть. Подавайте інформацію дозовано. Не створюйте ситуацію, коли для того, аби надолужити програму і пропущений матеріал, ви намагаєтесь в один урок затиснути 5-6 тем, – ефекту від цього не буде.

2. Нехай учні мають змогу повертатися до матеріалу знову і знову

Після першого зіткнення з новою інформацією мозок людини витісняє більшу частину матеріалу. Вибудовуйте навчання так, щоб учні поверталися до пройденого матеріалу знову та знову, з різних боків, з новими прикладами.

3. Плануйте застосування знань на практиці

Є гарна приказка: “Кращу один раз побачити, ніж 100 разів почути”. Так і під час навчання: краще один раз спробувати на практиці, ніж 10 разів почути теоретично. “Прослухати урок” – це ще не означає навчитися. Важливо надати учневі можливість застосувати знання у реальному контексті. Тому продумана практика – це запорука успішного навчання.

4. Мікронавчання

Мікронавчання, тобто навчання маленькими блоками, по 3-5 хвилин, – не просто тренд сьогодення. Людині зручніше вчитися, якщо вона освоює інформацію порціями. Якщо вивчати матеріал через невеликі блоки, це дозволяє дітям відчути проміжний результат і успішність засвоєння.

5. Нехай учні проживають емоції

Те, що діти мали змогу відчути, прожити на собі, вони пам’ятатимуть все життя. Навчання проходить ефективніше, якщо учні відчувають емоції. Будь-які. Але важливо керувати емоціями «екологічно» і керуватися правилом: на одному уроці максимум 5% інформації негативної, а 95 % – позитивної. Інакше це шкідливо для психіки дитини.

Бажаю вам ефективних уроків і задоволення від спілкування з учнями!

Новинка! 10 інноваційних матеріалів для нового навчального року 2022/23

Можливо, вас також зацікавить:

НОВИНКА! Воркбук – частина друга “50 сучасних стратегій залучення учнів до читання”

“Українська веселка”, “Єдність”, “Пробудження духу” та інші розминки для уроків

Електронний посібник “50 смачних ідей для уроків”

Групова робота для онлайн-навчання: креативна онлайн-сесія

*

Підписуйтесь на мій Telegram-канал для українських педагогів “Сильні крила”:

щодня на вас чекають професійні поради, авторські розминки, картка дня “Дозвольте собі”, рубрика “Онлайн ресурси та інструменти вчителя”, відповіді на виклики викладання в умовах надзвичайних ситуацій.

Підписатися…

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Блог на WordPress.com .

Up ↑

%d блогерам подобається це: