Яку старовинну річ я можу принести на урок і як її використати?

Чи слідкуєте ви за новими інструментами для педагога? Такими інструментами, які допомагають створювати надзвичайні ідеї для уроків за короткий час?

Сьогодні представлю один із них – картки-тренажери “Креативний вибух”. Це 50 карток у лляній торбинці, кожна з яких містить 4 оригінальні запитання, або 4 виклики, приймаючи які можна придумати захопливі ідеї для сучасних уроків.

Пропоную разом зі мною витягнути із червоної торбинки одну картку наосліп. Беремо торбинку, запускаємо руку:

Нам випала картка № 19:

Тут 4 запитання. Кожне з них – виклик для мене: подумати про тему уроку нестандартно.

Оберемо запитання № 3: “Яку старовинну річ я можу принести на урок і як її використати?”

Саме це запитання отримали учасники марафону “Креативний виклик”, що проходив на моєму Телеграм-каналі “Сильні крила”. І ось скільки ідей в нас народилося. Збагачуйтесь ідеями, надихайтеся!

Яку старовинну річ я можу принести на урок і як її використати?

1

Урок за творчістю Глібова в 5 класі починаю з інтриги: на моєму столі стоїть макітра. Діти здивовані: чому, що це, навіщо? Розпочинаємо з акровірша “Химерний, маленький…” Учні пропонують свої варіанти для чого цей посуд, обговорюємо, зачитую уривочки з художніх творів, у яких згадується макітра. Що означає вислів” порожня твоя макітра”. Читаємо, як у Глібова згадано про макітру.

(Юлія Агеєнко)

2

Англійська мова.

Меч короля Артура.

1) Можемо відпрацювати моменти з країнознавства,  лексика  та відпрацювати минулий час;

2) підібрати текст про цю легенду та опрацювати;

3) зробити виставу.

(Валентина Солтовська)

3

Принесу на урок веретено. Більшість із сучасних дітей не знає, що це.

Починаю “мозковий штурм” із запитання: де можна використати цей предмет? Добираємо якомога більше варіантів. Версії можуть бути найрізноманітніші: від класичних до неймовірно веселих. Позитивне налаштування на урок гарантовано. Та й діти вже включились у роботу.

А тоді починаємо урок народознавства з теми “Народні ремесла”.

(Наталія Власик)

4

Старовинні речі, цікаво!  На урок не несла, але відвела дітей до краєзнавчого музею, що є в нас у містечку, і діти познайомилися з ними, тримали в руках, імітували працю, гойдалки люльку, носили коромисло з цеберками, крутили жорна і т.д.

Відвідали ткалю – кожен сів за верстат, спробував прокласти рядочок, відвідали місцевого Гончара і кожен зліпив своє горнятко.

(Людмила Цильке)

5

Щоразу на ранкових зустрічах використовую скриньку, куди ховаю предмет. Передаючи один одному, діти ставлять навідні питання, щоб розгадати предмет.

(Людмила Цильке)

6

Рушники, національний одяг, посуд, монети – це елементи наших виховних годин.

(Людмила Цильке)

7

А тепер фантазії: старовинні речі на уроці.

Веретено – указка.

Пральна дошка – фліпчарт.

Рубель – музичний інструмент або екран, де кожному щабель, щоб щось на нитці прикріпити.

Сито – сито ідей

Колесо прядки – колесо фортуни для вибору завдань.

Гасову лампу для дослідів на ЯДС.

Макогін – мікрофон, ударний інструмент для аукціону.

Ви посміхнулись, от і добре!

(Людмила Цильке)

8

Ой, приносила у клас підсвічник і навіть привозила на Всеукраїнські педчитання з гуманної педагогіки, коли проводила майстер-клас «Кожну мить будьте любов’ю». Запалювала свічку, а потім від неї інші свічки, розповідаючи притчу про материнську любов до дітей.

(Вікторія Штангей)

9

На святі української хустки ми усі цілий день у вишиванках та запнуті хусткою, діти за бажанням теж долучаються, але більшість хустку накидають на плечі.

(Вікторія Штангей)

10

Часто організовуємо виставки речей із бабусиної скрині на уроках літератури, образотворчого мистецтва.   Рушники, національний одяг, монети, глечики, веретено, рубель, прядка, гасова лампа, … (це усе доступно, бо є у невеличкому шкільному музеї).

(Вікторія Штангей)

11

Приносила на урок старовинну каблучку, клала в скриньку і запитувала у дітей: що може знаходитися всередині і чому. Потім пояснювали, що цю каблучку Грей одягнув на палець Ассоль, коли побачив, як вона спить у лісі, і зрозумів, що саме ця дівчина – його доля. Каблучка стала символом уроку.

(Інна Сорока)

12

Монети – при пошуках скарбів разом із Томом Соєром, Джимом Хоккінсом, героєм оповідання  “Жага до життя”.

(Інна Сорока)

13

Намисто – де кожна бусинка містила питання за змістом повісті “Ніч перед Різдвом”.

(Інна Сорока)

14

Чарівну паличку, яка виконувала одне бажання (але для цього потрібно розшифрувати  QR-код, скласти пазли і відповісти на питання).

(Інна Сорока)

15

Грамофон – заплющуємо очі, слухаємо музику і опиняємося в тому епізоді книги, який найбільш припав до душі. І говоримо: що бачили в цей момент, що чули, що відчували.

(Інна Сорока)

16

Як повернуся у Миколаїв, то на дачі обов’язково відшукаю отакого глиняного півника, який вистояв на поличці всім відомої шафки із Бородянки! А з ним проводитиму урок Стійкості. Упевнена, що такий символ сили нашого народу і невмирущості його культури може надихнути на будь-яку розмову з учнями: історія і народознавство, народні промисли та українська  словесність, практики заземлення, ресурсності та пошуку сили…

А поки що на класній годині онлайн використала цей старовинний предмет (його зображення) і розказала дітям, що мене підтримує і надихає у воєнний час, а також послухали їхні “рецепти”, і разом склали “Торбинку взаємодопомоги” на Jambord (можна і на іншій онлайн-дошці).

(Олена Огіренко)

17

Батько колись давно привіз мобільний телефон. Сьогодні обіграти можна цю річ на будь-якому уроці…

(Наталя Рибак)

18

На одне  із занять принесла клубок ниток. Передаючи його по колу, створили чарівне коло побажань, з‘єднаних червоною ниткою (майже, як у казці).

(Ірина Лагола)

19

На свій урок візьму терези – можна зважити всі за і проти  при обговоренні спірних питань.   

(Наталія Драпата)

20

А ще принесу на урок предмети прасування: качалку і “рубель” (дерев’яну дошку з ручкою і поперечними ребрами), праску на вугликах і сучасну паро- чи електропраску. Спробуємо “оживити” предмети і написати есе від  імені цих предметів прасування “Я прагну зробити світ охайним”.

(Наталія Драпата)

21

Старовинні речі для мене – своєрідна “життєдайна батарейка”, я їх просто обожнюю, знаходжу, намагаюсь привезти звідусіль, активно натякаю – і мені дарують. А потім витримую бої з донькою  – “навіщо” і куди”, але перемога завжди за мною. Трикімнатна квартира, свій кабінет, три кабінети колег, шафа в учительській вже багато років мають магічні здібності все вмістити, зберегти і знайти місце для нових старожитностей.

Активно використовую бабусин рушник, якому більше 11 років, не тільки на свята, з ним щороку зустрічаю і в травні проводжаю своїх учнів у доросле життя.

(Божена Капелюшна)

22

Мамину ляльку-маріонетку  приношу на уроки з позакласного читання по книзі  Р. Ромеро “Кукольник из Кракова”, коли вивчаємо “Ляльковий дім” Г. Ібсена, знайомимося з антиутопіями в 11 класі.

(Божена Капелюшна)

23

Дуже ціную справжню підкову, яку випросила в музеї Дубровського конзаводу, з пошуками щастя дуже допомагає.

(Божена Капелюшна)

24

Дивую дітей старовинними світлинами з неймовірно вишуканими моїми прадідусями і бабусями. Працюючи над імпровізованими фотоальбомами письменників, фантазуємо, про що можуть розповісти фото, як віддзеркалюють добу.

Обговорюючи книгу “Дім дивних дітей”, теж старовинні фото  допомагають, по-справжньому зачаровують.

(Божена Капелюшна)

25

А ще на уроках мистецтва ми слухаємо  справжні платівки, вмикаючи  програвач, це  диво  привіз батько моєї подруги  в 1945 році з Берліну. В такі хвилини обличчя учнів просто сяють від щастя, а дива відбуваються в реальності!

(Божена Капелюшна)

26

Охоче приношу на уроки давні і дорогі серцю речі.

Давній мідний дзвін, мереживні рукавички, листівки, хустина, вишитий рушник, капелюшок, порцелянова чашечка з блюдцем, лампа, сопілка, плюшевий ведмедик, пір’ їна павича, монетки, брошки.

Відповідно до теми предмету підбираємо цікаву річ.

Учням подобається розглядати речі з бабусиної скрині, аналізувати, як саме цей чи інший предмет пов’язаний з темою уроку.

(Марія Журавльова)

27

Буде цікаво запропонувати дітям принести якусь давню цікавинку.

Вони з великою радістю залучають батьків, бабусь, дідусів до пошуку родинних скарбів.

Такі уроки запам’ятовуються, вони яскраві та цікаві.

(Марія Журавльова)

***

Цей універсальний інструмент – картки “Креативний вибух” – потрібен кожному вчителю.

Замовляйте і створюйте неповторні уроки, які приносять радість і мотивацію до навчання вашим учням!

Можливо, вас також зацікавить:

Курс-релакс “Хюґе для вчителя: розвиток феліксологічної компетентності”

Відеорозминки для уроків

Картки “Тренінг для мозку: комплекс вправ у ритмах природи”

Групова робота для онлайн-навчання: креативна онлайн-сесія

Воркбук “50 сучасних стратегій залучення учнів до читання”

*

Підписуйтесь на мій Телеграм-канал “Сильні крила”:

професійні поради для вчителя, ролики-розминки, рубрика “Онлайн сервіси та інструменти вчителя”, картка дня “Дозвольте собі”, обмін досвідом, педагогічні квести, креативні марафони та ін.

Підписатися…

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Блог на WordPress.com .

Up ↑

%d блогерам подобається це: