Як ефективно організувати спілкування і взаємодію учнів на дистанційному уроці?
Для цього існують спеціальні педагогічні механіки – певна послідовність виконання.
Наприклад, у настільних іграх найбльш популярна механіка, відома кожному з вас, – кинути кубик. Це робиться для того, щоб випала цифра, і гравець знає, на скільки ходів він має походити.
У педагогіці теж існують специфічні механіки. Поговоримо про ті з них, що нам знадобляться для проведення ефективного дистанційного уроку.
Механіка «Круглий стіл»
Учитель створює віртуальний круглий стіл, навколо якого розташовані картки з іменами учнів і виводить його на екран за допомогою презентації. Ви пам’ятаєте, що в онлайні надзвичайно важлива візуалізація, тому що у нас немає звичного простору. І візуалізація допомагає нам робити спільний простір на дистанційному уроці.
Далі вчитель пропонує уявити, що клас зараз сидить за таким столом. Спитайте: «Хто готовий перший?» – і далі від цього учня виступають інші по черзі, по колу за годинниковою або проти годинникової стрілки.
Якщо ви, як на традиційному уроці, запитаєте: «Хто наступний?» – вам доведеться довго кричати в ці чорні вікна по той бік екрану, і мало хто відгукнеться.
Відео «Механіка взаємодії і опитування «Круглий стіл»:
Механіка «Передача слова»
Учитель починає першим. Виконавши свою частину завдання, скажіть: «Я передаю слово Уляні». Після того, як Уляна відповіла, запитайте: «Уляно, кому передаєш слово? Це повинен бути той, хто ще не брав участі у обговоренні!» Аби не втрачати динаміку уроку, учителю потрібно кожен раз питати: «Кому далі передаєш слово?»
Це відмінна механіка, найбільше нагадує м’яч в офлайн-форматі. Учні максимально залучені – уважно слухають, раптом наступним назвуть саме його.
Відео «Механіка взаємодії і опитування «Передача слова»:
Механіка «Журналісти»
Цей прийом я дійсно запозичила у журналістів. Коли кореспонденти під час телемосту завершують говорити, вони свій мікрофон підносять до екрану, неначе передають людині, що знаходиться по той бік екрану. І людина з іншого міста так само підносить ріку до екрану, начебто вона приймає цей мікрофон, – і після цього продовжує телеміст.
Створюється відчуття дотику, тактильності, для мене таке несподіване під час онлайн-уроку.
Докладніше про механіку «Журналісти» – у відео:
Колеги, використовуйте різні формати взаємодії і опитування на своїх уроках!
***
Підписуйтесь на мій Telegram-канал для українських педагогів “Сильні крила”. Щодня на вас чекають професійні поради, авторські розминки, картка дня “Дозвольте собі”, рубрика “Онлайн ресурси та інструменти вчителя”, відповіді на виклики викладання в умовах надзвичайних ситуацій.
Підписатися…

Можливо, вам також сподобається:
Електронний посібник «50 смачних ідей для уроків»
Дивний Сад (Strange Garden) – інструмент для створення онлайн-колажів
Напишіть відгук