Який сьогодні я знайду похмурий кут, якому не вистачає світла, і як я буду його освітлювати?

У книзі Хела Грегерсена «Запитання – це відповіді» прочитала ідею, яка мене надихнула. Хочу поділитися, тому що дуже співзвучно з нашими подіями.

У центрі реальної історії – грек Олександрос Пападерос, людина, яка навчала миру всю Європу після жахів Другої світової війни. На одній із сесій, коли Пападерос поцікавився: «Чи є запитання?» – хтось у залі запитав: «Доктор Пападерос, у чому сенс життя?»

Пападерос не став сміятися із запитання, яке багатьом здалося би банальним і риторичним. Він дістав свій гаманець, вийняв із нього люстерко і спокійно почав пояснювати:

«Коли я був маленьким, йшла війна. Ми були дуже бідні і жили у глухому гірському селищі. Якось я знайшов на дорозі уламки дзеркала – там розбився німецький мотоцикл.

Я хотів знайти всі уламки і скласти дзеркало, але це мені не вдалося, тож я забрав із собою лише один уламок, найбільший. Я почав з ним грати і, на своє захоплення, виявив, що за допомогою дзеркала можу направити світло в темні місця, які ніколи не освітлювало сонце: в ями та щілини, в шафи, в кути. Я вигадав собі гру: спрямовувати світло в усі найнедоступніші точки.

Коли я виріс, то зрозумів, що ця гра є ще й метафорою того, що мені під силу в житті. Я зрозумів з часом, що я не є світлом і не є джерелом світла. Однак світло – світло істини, розуміння і знання – все одно є у світі, і багатьох темних місць воно зможе досягти, тільки якщо я його відображатиму.

Я – уламок дзеркала; я не знаю, як виглядало дзеркало і якої було форми. Але й з тим, що я маю, я можу відбити світло і спрямувати його в темні кути світу, в похмурі закутки в серцях людей і, можливо, щось змінити на краще. Можливо, хтось ще зі мною погодиться і почне робити так само. Ось чим я займаюсь. Ось у чому сенс мого життя».

Набуття цього розуміння допомогло Пападеросу жити осмислено. Щодня він відповідав на запитання: «Який сьогодні я знайду похмурий кут, якому не вистачає світла, і як я буду його освітлювати?»

Колеги, а як на це запитання відповіли б ви?

***

Приєднуйтесь до публічного каналу на Telegram “Сильні крила”

– простору для творення, об’єднання та підтримки вчителів всієї єдиної України 💙💛

РУБРИКИ:

✳️ «Дозвольте собі»

Картка – послання дня. У будь-якому болючому стані можна отримати полегшення. Іноді достатньо просто дозволити собі, а що саме, читайте у посланні дня.

✳️ «Надихайчики»

Цитати, що мотивують, несуть цілющу та сприятливу енергію.

✳️ «Розминки»

Короткі анімовані відео або словесні інструкції з вправами-підзарядками і вправами на розслаблення для мозку, емоцій, тіла.

✳️ «Онлайн ресурси та інструменти вчителя»

Моя колекція улюблених онлайн-ресурсів з порадами і прикладами вправ.

✳️ «Із методичної скарбнички»

Сучасні технології, методи, прийоми для вчителя.

✳️ «Запитання про головне»

Щодня я буду викладати одне запитання від великих учителів і митців людства. І чекатиму від вас короткої відповіді, сформульованого відчуття.

У метушні днів так важливо уповільнитись. Зупинитися. Зробити вдих – видих. І з’єднатися із собою.

✳️ «Усміхнись»

Звичка бути серйозними позбавляє нас легкості, дитячої безпосередності. Усмішка, гумор мають дієвий терапевтичний ефект і дозволяють позитивно перезавантажитись.

✳️Фрагменти з книги «Сильні крила»

✳️ «Мої крила»

Рубрика для вашого голосу. Я дуже хочу, щоб ви теж говорили і ділилися вашими реальними історіями, ініціативами, думками, порадами, досвідом, як ви працюєте, тримаєтесь і підтримуєте інших у цей час.

Приєднатися до каналу “Сильні крила”

Можливо, вас також зацікавить:

Що ти будеш робити для того, щоб стати чудовою людиною? Стратегія підвищення мотивації учнів

У кожної ідеї є три стани

Якби у вас був ліхтарик, у промені якого можна побачити правду, то куди б ви їм посвітили всередині себе?

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Блог на WordPress.com .

Up ↑

%d блогерам подобається це: