Як відстежувати тренди і бути затребуваним учителем?

Соціолог Елвін Тоффлер запропонував концепцію «футурошока», за допомогою якої він описав процес прийняття суспільством значних змін, пов’язаних з розвитком нових технологій. На початку цього процесу людям необхідно змиритися з втратою минулого і прийняти той факт, що так, як раніше, більше не буде. І тільки після цього можливо освоїти нову реальність і знайти в ній своє місце.

В епоху «цифрової гігієни» питання відстеження трендів стає ще гострішим. Занадто великий потік інформації звалюється на нас щогодини.

Це означає: для того, щоб педагогу залишатися затребуваним, нам необхідно не тільки регулярно оновлювати свої знання, а й розуміти, які компетенції будуть актуальні завтра.

Хочу поділитися особистим підходом до персонального і професійного розвитку, як залишатись затребуваним педагогом.

Для того, аби не «випадати» з актуального набору необхідних компетентностей, у вас є кілька сценаріїв:

1. Я знаю, чого я хочу і як це отримати

Це може бути шлях на один рік, на кілька років. Наприклад, опанувати ефективні сучасні онлайн-інструменти або отримати додаткову освітню онлайн-професію. Весь маршрут досягнення цієї мети розбиваю на кілька етапів-станцій. Я проходжу один відрізок цього шляху і дивлюся – добре / не добре? Чи добре мені, чи задоволена я результатом? Якщо щось пішло не так, я буду робити нові спроби, поки не прийду до того підсумку, який мене влаштовує. Далі можна переходити до наступного етапу. І так поки я не пройду весь маршрут.

З березня 2020 року, коли всі були вимушені перейти на онлайн, я вміла працювати максимум з трьома онлайн-інструментами. При переході на дистанційне навчання цього виявилося явно замало. І я чітко усвідомила, що хочу активно розвивати свою цифрову компетентність. Завдання для себе: щомісяця опановувати 3-5 нових віртуальних сервісів. Для одного місяця це небагато, але на сьогодні, через 1,5 роки після старту, в своїй цифровій професійній палітрі я активно використовую більше 60-ти онлайн-інструментів для різних цілей, функцій, можливостей.

Плюс відвідала за цей період більше 30 вебінарів, курсів, воркшопів, майстермайндів педагогів з України, Казахстану, Польщі. Здається, за все попереднє життя не вкладала в освіту так багато коштів, але і результатами дуже задоволена! І спражнім інсайтом для мене на цьому шляху стало розуміння того, що цифрова компетентність – це не тільки онлайн-інструменти. Мене навчили створювати комфортне гармонійне онлайн-середовище, передали механіки опитування в онлайні, техніки інтерактивної онлайн-взаємодії, коли стирається межа відчуття, що спілкуєшся з учнем через екран.

Своїм досвідом і оригінальними відкриттями в сфері цифрових компетентностей поділюся на курсі-практикумі «Живий онлайн». Сертифікат на 10 годин. Старт – 20 вересня 2021 р.

2. Я знаю, чого я хочу, але не знаю, як це отримати

В такому випадку я перебираю варіанти – що важливо, які мені потрібно робити дії, не тільки роздуми))

Кілька років тому я точно знала свою професію і чим повинна займатися в сфері підвищення кваліфікації вчителів. Одне життя – одна професія.

Під час всесвітньої цифровізації навчання побачила тенденцію, що люди почати освоювати додаткову онлайн-професію і мати паралельний заробіток, незалежно від ситуації в світі. Я знайшла міжнародний центр, який пропонує академічні сертифіковані послуги з надання освітніх онлайн-професій, та з лютого по травень 2021 року пройшла 3,5 місяці навчання і отримала додаткову професію методист онлайн-курсів. Тепер я не тільки сама можу створювати сучасні, якісні, практичні онлайн-курси, а й допомогти представникам будь-якої професії «упакувати» знання в інформаційний продукт.

Запрошую вас отримати вашу першу додаткову освітню онлайн-професію «Автор онлайн-курсу». Це ваша безпека, ваш додатковий заробіток, ваш перехід на новий рівень професійної реалізації. Сертифікат на 20 годин. Старт – 04 жовтня 2021 року.  

3. Я не знаю, чого я хочу

Знайоме це почуття, коли ви розумієте, що в житті щось не влаштовує? Роздратування, нудьга, втома – за цими симптомами ховається необхідність змін. Але не завжди я розумію, що саме потрібно оновити. Часом достаньо поміняти зачіску або прочитати новий художній роман. А якщо не допомагає?..

Що я роблю в такому випадку? Ставлю гіпотези і починаю діяти. Постійно щось пробую: «Якщо я зміню в своєму житті такий-то пункт, чи мені стане краще? У чому це буде вимірюватися?»

Намагаюся подивитися на ситуацію з різних боків, зрозуміти всі «за» і «проти». Я більше придбаю або втрачу? Як я робила це раніше і чому попереднє рішення мені не підходить?

Я не малюю якісь схеми і графіки, весь цей процес відбувається всередині моєї голови. Постійно аналізую і рефлексую. Роблю це все інтуїтивно, слухаючи власні реакції. Тут важливо бути чесною з собою.

Перевірені інструменти для рефлексії і генерування стану щастя – на курсі-релаксі «Хюґе для вчителя: феліксологічна компетентність педагога». 10 днів = 10 мікроуроків = 10 технік. Сертифікат. Доступ до курсу – одразу після оплати.

В цілому, я стала дивитися на життя як на челлендж можливостей.

Те, що є в моєму житті нині – знайоме, зрозуміле і безпечне. Але що воно дасть через рік-п’ять-десять? Невже це максимум можливого?

Я вірю, що кожна людина здатна на великі прориви. Але важливо, щоб рішучість була вище за страх змін. Все, що є у нас зараз – результат того, що раніше хтось зважився зробити щось нове і неможливе. Тому ми живемо не в печерах і маємо 3-5 людей для спілкування, а підкорюємо космос і тримаємо зв’язок за бажанням хоч і з усіма людьми на планеті через інтернет.

Згадую себе 1,5 роки тому до пандемії, свою неприязнь до онлайну і електронних інструментів навчання і знаю точно: всі бар’єри – тільки у нас в голові. Насправді наші можливості обмежені тільки ступенем сміливості, рішучості і віри в себе.

Бажання розвиватися і розуміння, куди розвиватися, випливає із захоплення своєю діяльністю, самою педагогічною професією. Занурення в новинки онлайн-освіти дарує мені нові емоції і народжує в свідомості нові ідеї та образи.

Тому виділіть у своєму графіку час для вивчення новинок – так ви уникнете прокрастинації (коли важливі справи відкладаються на «потім») і не зіткнетеся з інформаційним перевантаженням, яке призводить до дратівливості і втрати уваги.

Визначтеся з конкретними платформами, авторами, блогами, групами – не розпилюйте увагу: контента багато, а ви одні.

Пам’ятайте про це і постійно оцінюйте те, що дивитесь: якісно це чи ні?

Тому я створила справжній помічник для педагога

Інтерактивний словник на віртуальній дошці Padlet «Абетка світових освітніх трендів і тенденцій»:

Більше 70-ти статей з трендами від А до Я: проактивність, розфокусування, прискорене навчання, пріоритизація, мікронавчання, адаптивне навчання, турбота про вчителя, чат-боти в навчанні та ін.

Словник постійно поповнюється, і ви матимете автоматичний доступ до оновлень. Назавжди.

Після оплати ви отримуєте доступ до віртуальної дошки Padlet, де розмішуються матеріали. Усі статті можна скачувати і створювати власні топ-10, топ-20 освітніх трендів. З цим інструментом ви постійно будете тримати руку на пульсі, куди рухатись.

Ваші враженні від того, що нового ви пізнали, – це ваша сила!

Будьмо сильними у новому навчальному році!

Можливо, вас також зацікавить:

Скачати онлайн-розминки

Електронний посібник “50 смачних ідей для уроків”

Вебінар “Смачні фіглі для вчителя та учнів”

2 thoughts on “Як відстежувати тренди і бути затребуваним учителем?

Add yours

 1. Дорогая Анна-Мария, спасибо и за вебинары,и за материалы к ним!!!!!!! Просто неоценимый от Вас подарок. Немного закрутилась:свадьба,гости,дача на 4 дня,консервация!!!! Все пересмотрю,напишу отзывы и буду использовать в работе. Куда писать комментарии? С уважением, Божена

  Подобається

  1. Дорога Божено, я також завжди отримую від вас заряд енергії і усмішки!))
   Відгуки і коментарі на вебінари можна надсилати прямо на мою ел.пошту або на Телеграм. З вашого дозволу, ці відгуки публікуватиму на сайті.
   Дякую! І успішного початку нового навчального року!

   Подобається

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Блог на WordPress.com .

Up ↑

%d блогерам подобається це: