Притча про сучасного вчителя

Хочу згадати, як проводила свою першу лекцію дистанційно у травні 2020 року, коли через ізоляцію викладачі нашого Львівського ОІППО були змушені перейти на онлайн.

У мене буквально тряслися руки і пересихало в горлі. В Zoom не піддавалась функція “Демонстрація екрану”. Дуже відволікало, що вчителі – слухачі курсів підвищення кваліфікації – приєднувались до заняття один за одним протягом усіх 40 хвилин Zoom-сесії. Мало того… Ті, хто спізнювався, ще й відволікали інших запитаннями-уточненнями: “Чи це група зарубіжників?.. А як називається лекція?.. А відзначте мене, що я сьогодні присутня… Вибачте, я спізнилась, тому що…” 

Сказати, що з мене зійшло 7 потів – це нічого не сказати.

Так тривало травень-червень. Я ще вірила, що це ненадовго – перехід на дистанційку. Та, повернувшись із відпустки у вересні, зрозуміла: наш інститут повністю перейшов на онлайн-навчання. Львів постійно перебував у червоній зоні, в локдауні. Область і відповідно всі заклади освіти навчалися через екран комп’ютера.

І я  – гуманітарій і гуманний педагог – зрозуміла, що по-старому вже не буде. Потрібно відкритися змінам, стати універсальним педагогом, прийняти новий формат освіти. Не просто опанувати онлайн-інструменти, а знайти, де я можу полюбити сучасні сервіси і технології. Щоб дистанційне навчання мені давалося так само легко і віртуозно, як мої звичайні живі лекції і майстер-класи.

Я навіть написала притчу про сучасного вчителя і зробила анімаційний ролик. Ось він (всього 1,5 хв.):

Поділіться, будь ласка, у коментарях вашими думками з приводу того, чи потрібно сучасному вчителю бути універсальним, відповідати духові часу.

Можливо, вас також зацікавить:

Скачати онлайн-розминки

Електронний посібник “50 смачних ідей для уроків”

Онлайн-розминки для дистанційного уроку: курс-практикум для педагогів

Вебінар “Смачні фіглі для вчителя та учнів”

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Блог на WordPress.com .

Up ↑

%d блогерам подобається це: