Притча про сучасного вчителя

Хочу згадати, як проводила свою першу лекцію дистанційно у травні 2020 року, коли через ізоляцію викладачі нашого Львівського ОІППО були змушені перейти на онлайн.

У мене буквально тряслися руки і пересихало в горлі. В Zoom не піддавалась функція “Демонстрація екрану”. Дуже відволікало, що вчителі – слухачі курсів підвищення кваліфікації – приєднувались до заняття один за одним протягом усіх 40 хвилин Zoom-сесії. Мало того… Ті, хто спізнювався, ще й відволікали інших запитаннями-уточненнями: “Чи це група зарубіжників?.. А як називається лекція?.. А відзначте мене, що я сьогодні присутня… Вибачте, я спізнилась, тому що…” 

Сказати, що з мене зійшло 7 потів – це нічого не сказати.

Так тривало травень-червень. Я ще вірила, що це ненадовго – перехід на дистанційку. Та, повернувшись із відпустки у вересні, зрозуміла: наш інститут повністю перейшов на онлайн-навчання. Львів постійно перебував у червоній зоні, в локдауні. Область і відповідно всі заклади освіти навчалися через екран комп’ютера.

І я  – гуманітарій і гуманний педагог – зрозуміла, що по-старому вже не буде. Потрібно відкритися змінам, стати універсальним педагогом, прийняти новий формат освіти. Не просто опанувати онлайн-інструменти, а знайти, де я можу полюбити сучасні сервіси і технології. Щоб дистанційне навчання мені давалося так само легко і віртуозно, як мої звичайні живі лекції і майстер-класи.

Я навіть написала притчу про сучасного вчителя і зробила анімаційний ролик. Ось він (всього 1,5 хв.):

Більше року я сама багато навчалася, навіть здобула додаткову освітню онлайн-професію. І зареєструвала власний освітній центр “Академія гармонізації особистості”, аби мати можливість підвищувати кваліфікацію вчителям.
І зараз готова передати свій кращий досвід вам. Адже я знайшла методи і техніки, як дистанційні уроки перетворити на уроки задоволення для вчителя і учнів.

20 вересня 2021 року стартує другий сезон мого курсу-практикуму “Живий онлайн”.

Чекаю вас на курсі, якщо це про вас:

  • “Мені складно даються цифрові навички…”
  • “Я так і не полюбила онлайн-навчання…”
  • “Для мене перехід на дистанційні уроки – це каторга…”
  • “Онлайн-уроки мене і дітей виснажують…”
  • “У мене не виходить організувати повноцінне спілкування через екран в Zoom (Meet, Skype…)”

Що я вам пропоную?

10 уроків = 10 навичок або лайфхаків онлайн-навчання.
Сертифікат на 10 год.
Тривалість навчання: 20 – 29 вересня 2021 р.

Заняття проводяться у зручний час:

19 вересня, з 8:00:

Отримання доступу до особистого кабінету на сучасній навчальній платформі, де поступово будуть завантажуватись усі відеозаписи уроків, колекція прийомів онлайн-навчання і корисні покликання.

Знайомство, правила взаємодії, заповнення особистих профілів.

20 вересня:

Урок 1. 17:00 – 17:40

Перерва 10 хвилин.

Урок 2. 17:50 – 18:30

22 вересня:

Урок 3. 17:00 – 17:40

Перерва 10 хвилин.

Урок 4. 17:50 – 18:30

24 вересня:

Урок 5. 17:00 – 17:40

Перерва 10 хвилин.

Урок 6. 17:50 – 18:30

Субота, неділя – вихідні

27 вересня:

Урок 7. 17:00 – 17:40

Перерва 10 хвилин.

Урок 8. 17:50 – 18:30

29 вересня:

Урок 9. 17:00 – 17:40

Перерва 10 хвилин.

Урок 10. 17:50 – 18:30

Підсумки курсу-практикуму. 18:30 – 18:45.

Із відгуків учасників першого сезону:

Дякую за практичний дзен!

Мені сподобалось малювати та писати. Вперше такі моменти дошки ZOOM мені показали учні, а потім і я із задоволенням використовувала малювання. Але я буду із задоволенням використовувати такі методичні родзинки, пов’язані з малюванням та коментарями. Це, дійсно, допоможе у нашій роботі вчителя. Дякую за окрилене піднесення такої теми.

Секретна кімната, я сподіваюсь, вразила не тільки мене. Було цікаво потрапити кудись у невідоме. Сама ідея чогось таємного спонукає до роздумів: “Чого я не знаю?” або “Я прагну пізнати такий знайомий і незнайомий світ”. Спробую у своїй роботі квест-кімнати. Можна с таким завданням працювати і офлайн, і онлайн.

ТЕТЯНА ТУЛУНЖИ, ВЧИТЕЛЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ

Чудові, насичені уроки, завдяки яким не лише вчилися чомусь новому, а й змогли, певною мірою, глибше пізнати себе! Дуже люблю метафоричні карти. Різного роду асоціації використовую зі своїми учнями постійно. Адже це – розвиток мислення, уяви, зв’язного мовлення, прояв творчості, що так необхідно дітям із особливими освітніми потребами, з якими я працюю.

Щиро дякую, дорога Анно-Маріє, за можливість навчатися у Вас! Щоразу поповнюю свою педагогічну скарбничку цікавими ідеями, інструментами, техніками. Щаслива, що змогла долучитися до курсу “Живий онлайн” і впіймала цифровий дзен. І хоча сподіваюся, що у цьому навчальному році вдасться все ж працювати очно, але при переході на дистанційний формат почуватимуся вільніше і точно зможу підібрати фішки, які зацікавлять моїх “особливих” учнів!

УЛЯНА МЕЛЬНИК, ЗАСТУПНИЦЯ ДИРЕКТОРА НРЦ “ДОВІРА” (М. ЛЬВІВ), ВЧИТЕЛЬКА УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ, КОРЕКЦІЙНИЙ ПЕДАГОГ, ВЧИТЕЛЬ-ЛОГОПЕД

Після уроку враження яскраві,емоціі приємно- бурхливі. Цікаво, комфортно і дуже захоплює!!!!!!!!! 100% буду використовувати вправу з предметами й запитаннями, елементи бесіди в образах філософів і інших героїв, спробую поєднувати роботу над текстом і дрібну моторику!

Практикувала з ресурсами цілий день, все дуже сподобалося!!!!!!!

На уроці по-дитячому раділа, коли опановувала нові для себе вправи!!!! Обов’язково буду використовувати вправи:  Сам собі Пікассо”, ” На що це схоже…” Щиро дякую, я дуже задоволена навчанням!

БОЖЕНА КАПЕЛЮШНА, ВЧИТЕЛЬКА ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

Щиро дякую за генератори. Я взахваті від завдань. Для роботи з дітками я ОЗБРОЄНА.

ЛЮДМИЛА ЯЛОВІЦЬКА, ВЧИТЕЛЬ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ

Щиро дякую, шановна Анна Іванівна, за механіки опитування в онлайні! Мені було дуже цікаво побувати на Вашому уроці! Всі Ваші матеріали обов’язково буду використовувати на всіх своїх уроках. Впевнена, що учням буде дуже цікаво!

НАТАЛІЯ ЛАСУНОВА, ВЧИТЕЛЬКА ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

Що в результаті?

  • Ви опануєте конкретними уміннями, як організувати освітнє онлайн-середовище, в якому всі працюють із задоволенням і результативно;
  • будете відчувати себе в онлайні впевнено, навіть не володіючи сотнею електронних інструментів і платформ;
  • отримаєте колекцію фішок і лайфхаків, у тому числі авторських, для ваших дистанційних уроків, а за бажанням – деякі з навичок зможете застосувати і на традиційних очних уроках.

Про курс “Живий онлайн” за 1 хвилину:

Вартість навчання – 999 грн.

УВАГА! Ранні ціни!

Усім, хто зареєструється на навчання до 10 вересня 2021 року – знижка 15%.

Чекаю на вас!

Анна-Марія Богосвятська

Можливо, вас також зацікавить:

Скачати онлайн-розминки

Електронний посібник “50 смачних ідей для уроків”

Онлайн-розминки для дистанційного уроку: курс-практикум для педагогів

Вебінар “Смачні фіглі для вчителя та учнів”

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Блог на WordPress.com .

Up ↑

%d блогерам подобається це: