Моя педагогічна вершина 2020/2021 н.р.

Відкриваю свій П’ятибук.

На 26 травня – запитання дня: «Моя педагогічна вершина року».

Четвертий рік поспіль – з 2018-го – в кінці травня згадую найважливіші досягнення останнього навчального року.

Чого саме я очікувала цього разу від себе, самоосвіти і роботи?

Того самого, що і завжди – бути вчителем, який відповідає часу.

Що ж я встигла?

1. Багато навчалася

Здається, за все попереднє життя не мала стільки часу на навчання і самоосвіту, скільки встигла за останній навчальний рік.

У цілому, дивлячись на цей рік згори,  хочу відзначити, що під час пандемії у багатьох учителів нарешті з’явився час, якого раніше у них не було. Час «прокачати» свої знання, свої навички. Зазвичай втомлені і перевантажені педагоги отримали шанс присвятити життя собі. Знайшли всередині себе великі сили, акумулювали їх, використали момент і розвивали цілий рік свій потенціал.

Я щаслива, адже мене оточують учителі, які розвиваються. Це є цвіт учительства. Це справжні альпіністи, які підкорили Еверест, вершину. Взяли собі ситуацію вимушеної ізоляції за озброєння. І використали цей час із користю. Опанували нові навички і вміння, розширили можливості, отримали додаткову онлайн-професію. Стали більш успішними, більш заможними, реалізованими.

Такий стан не падає з неба. Людина цінує те, до чого доклала зусиль. Це як золота медаль для спортсмена, що потом і щоденними тренуваннями рухається до перемоги.

«Мене завжди лякають і дивують майбутні письменники, які просять у мене поради і досить безтурботно зізнаються, що у них «немає часу читати». Це схоже на те, як хлопець, початківець з гори Еверест, каже, що у нього не було часу купувати мотузки або гачки».

Стівен Кінг

Протягом року я регулярно брала участь у безкоштовних вебінарах або конференціях від «Всеосвіта», «На урок», «Прометеус», «Міністерство цифрової трансформації України».

Але переважно ці заходи мене залишали «неситою». Згадую тут Г.Сковороду: «Світ неситий, бо не задовольняє».

Тому віддавала перевагу платним курсам.

Корисним і практичним був 15-годинний онлайн-курс від «Культури добросусідства» на тему: «Онлайн-інструменти для викладання». Дійсно опанувала багато потрібних онлайн-інструментів.

Платно навчалась копірайтингу, сторітелінгу, мистецтву розробляти і проводити онлайн-курси. Це набуття умінь і навичок ХХІ століття.

Підписалася в Telegram щонайменше на 10 освітніх каналів. Щоденна порція свіжих новин із світу педагогіки, онлайну, освітніх трендів.

Це навчання дало мені ідеї і натхнення на виконання всіх наступних пунктів.

2. Провела 5 всеукраїнських вебінарів:

 • «Пленерні уроки – уроки мислення серед природи» (докладніше)
 • «Література в 3D: новому поколінню – нові тексти» (докладніше)
 • «Підсумки 2020 року: 20 корисностей для вчителя» (докладніше)
 • «Смачні фіглі для вчителя та учнів» (докладніше)
 • «5 головних навичок «цифрового» вчителя» (докладніше)
Фото з сайту

Із відгуків:

«Дякую за вебінар. Я ще ніколи так смачно не відпочивала душею. Мені ця зустріч допомогла відірватися на всі 100. Я ніби повернулася в дитинство, де цукерки були нагородою або святом.  Виконуючи завдання, я ніби гралася з собою, я пізнавала себе, з дитячою наївністю. Я вперше почула про ендорфінові цукерки, дякую. Як спекти енергетичного колобка, я не знала про такий ресурс, але я дійсно так дію і заряджаю свою батерейку. Життя як велика солодка вафля – це завдання на наступний рік, бо зараз працюю над вашею ідеєю «Рік у пікселях». З даними вправами, фішками, прийомами обов’язково познайомлю колег».

Ірина Підгайна, учителька початкових класів

«Дякую за цікавий та змістовний онлайн-інтенсив. Мені дуже сподобалася Ваша ідея «кольорового читання», обов’язково піде в роботу укор-печворк, вправа «Як звучить блакитний колір?», «Три прикметники». Цікаві факти, наведені Вами, примушують замислитися. Після Ваших вебінарів хочеться працювати, нести дітям добро та світло. Жодні курси перепідготовки так не надихають, як спілкування з Вами, бо Ви – людина, яка живе своєю справою».

Тетяна Літвінова, вчителька української мови та літератури

3. Запустила 2 онлайн-курси:

 • «Майстерня педагогічного тексту»: провела протягом року три сезони (докладніше)
 • «Онлайн-розминки для дистанційного уроку»: тільки-тільки випустила студентів-педагогів 1-го сезону (докладніше)

Із відгуків:

«Корисно було прослухати всі 5 навчальних відео. Особливо сподобалось 5 відео, де зрозуміло подається методика створення розминок та цінні поради щодо правильного налаштування дітей різного віку на необхідність використання онлайн-розминок. Особливо сподобались розминки: “Емоції”, “Здоровий кус-перекус”, зроблений ще і з гумором. Також дуже сподобалась міні-розминка на розумову активність, розминка “Що? Де? Коли?”»

Катерина Осадча, учителька української мови, Молдова

«Курс практикум цікавий, а, головне, корисний. Щодо розминок мала поверхневі знання: є фізичні, так як і проводила з дітьми такі розминки, а емоційні, інтелектуальні? Цінність онлайн-розминок полягає у тому, що їх можна проводити і офлайн. Розминки піднімають настрій, налаштовують на роботу. Після розминки втоми не відчуваєш»

Наталія Козак, заступник директора, учителька української мови та літератури, м.Львів

«З великим задоволенням поповнила свою методичну скарбничку новими цікавинками, які зможу використати на практиці. Цікавий, високоякісний, продуктивний курс. Змогла не лише послухати та побачити, але й спробувати, відчути себе активним учасником зустрічі».

Вікторія Щербатюк, методист ВГО ДонОБЛІППО

4. Створила 2 електронні посібники:

Задоволена обома своїми розробками. Це перші в моїй практиці інформаційні продукти, створені спеціально як електронні матеріали.

Тут і вимоги, і оформлення мають свою специфіку. І, якщо чесно, більше можливостей для автора – колір, шрифти, обсяг, ілюстрації, візуальність подачі матеріалу.

Із відгуків:

5. Опанувала більше 50 онлайн-інструментів

Аби не забути, які навчальні платформи можу використовувати, готуючись до уроків і лекцій, зібрала цілу колекцію на віртуальній дошці Padlet:

Із усього «багатства» обрала 4 улюблені онлайн-інструменти, які функціонально мені найкраще підходять:

 • Zoom (відеоконференція, робота в групах/залах, коментування, малювання, спілкування в чаті, реакції);
 • Canva (створення різноманітних дизайнів);
 • Padlet (зберігання інформації, формування колекцій, постановка цілей, тижневик, мапа, лінія часу та ін.);
 • iEmoji (створення текстів мовою цифрової епохи).

6. Запустила свій ютуб-канал «Натхненник»,

де регулярно викладаю відеоролики на педагогічну тематику.

У період з грудня 2020 р. по травень 2021 р. зняла і виклала близько 40-ка роликів.

Серед них:

 • фрагменти моїх майстер-класів;
 • секрети педагогічної майстерності;
 • дієві педагогічні вправи, прийоми, фішки;
 • анонси моїх вебінарів або онлайн-курсів;
 • хвилинки здоров’я та ін.

Набрала перших підписників, отримала перші схвальні коментарі і вподобайки))

7. Але своєю педагогічною вершиною 2020/21 навчального року

вважаю отримання додаткової освітньої онлайн-професії – методист онлайн-курсів.

Чим займається методист онлайн-курсів?

Це людина, яка допомагає автору (експерту) упакувати інформацію, навчальні матеріали в онлайн-курс. Розробити структуру модулів і уроків, формати навчання, підходи, мотивацію, анкети зворотного зв’язку, знайти найкращі технічні рішення. Людина-архітектор освітнього досвіду.

Фото з сайту

До речі, для цієї професії, оскільки вона нова на онлайн-ринку, є багато синонімів: педагогічний дизайнер, розробник електронних курсів, творець онлайн-проєктів.

Я дуже хотіла насамперед навчитися розробляти власні високоякісні практичні онлайн-курси. А тепер можу допомогти не тільки собі, а й іншим. І не тільки педагогам.

За останній рік 90% світового навчання перейшо на онлайн: бізнес, юриспруденція, маркетинг, навіть медицина. І нині дуже затребувані фахівці, які можуть допомогти грамотно і ефективно спроєктувати дистанційні курси.

Навчання тривало 3,5 місяців у міжнародному престижному освітньому центрі. Найбільш коштовне навчання в моєму житті. Проходило у форматі живих вебінарів, з можливістю зворотного зв’язку, з домашніми завданнями, які перевіряли спеціально навчені тьютори. Ведучі – 28 експертів! Кожен – фахівець і практик зі своєї теми.

Завершилося навчання 20 травня захистом випускного дипломного проєкту – розробкою власного онлайн-курсу з урахуванням всіх сучасних тенденцій і підходів. Я собі обрала тему «Урок у форматі 5D». І влітку запускаю перший сезон цього онлайн-курсу, аналогів якому в Україні ще немає.

Докладніше – чекайте анонсів на моєму сайті «Натхненник» вже за тиждень.

***

Ось таким насиченим був 2020/21 н.р.

Вдихаю – наповнення, видихаю – задоволення…

Який мій основний посил для вас, шановні колеги? Навіщо я так докладно поділилась своїми успіхами?

Порада з прожитого, з власного досвіду: постійно навчайтеся, вдосконалюйтеся, прагніть більшого!

Будьте учителем, на якого чекають діти, оскільки ви є сучасний учитель, цікавий, креативний – учитель, який багато знає і вміє.

Розвивайте цифрові навички і приносьте екологію спілкування і екологію навчання в дистанційні уроки.

Отримуйте нові освітні онлайн-професії, розробляйте власні онлайн-курси, авторські електронні корисні матеріали, що дасть вам можливість додаткового прибутку, а значить, більше можливостей для вас, ваших сімей, ваших дітей.

З вірою в вас –

Анна-Марія Богосвятська

P.S. А яка ваша педагогічна вершина року? Поділіться своїми досягненнями у коментарях, порадію разом із вами.

Увага! 9 червня 2021 року старт другого сезону мого нового курсу-практикуму “Онлайн-розминки для дистанційного уроку”. Докладніше – за покликанням

Можливо, вам також сподобається:

Електронний посібник “50 смачних ідей для уроків”

Посібник “Як зробити смачний, ароматний, кольоровий урок”

Доступний запис вебінару “Смачні фіглі для вчителя та учнів”

Електронні картки «Тренінг для мозку: комплекс вправ у ритмах природи»

4 thoughts on “Моя педагогічна вершина 2020/2021 н.р.

Add yours

 1. Дорога Анно-Маріє Іванівно! Вітаю із підкоренням нової педагогічної вершини! Вірю, що з притаманними Вам працездатністю та зацікавленістю, креативністю та наполегливістю ще не один освітній еверест буде подоланий.

  Подобається

  1. Дорога Наталіє Вікторівно, дякую за коментар і побажання!
   Нехай і у вас будуть сили, натхнення і крила творити, вигадувати цікавинки для учнів, долати вершини!

   Подобається

 2. Бджілка-трудівниця! Вже бачу Вас на вершині, з якої спускаються троси, щоб допомогти іншим піднятися хоч трошки вище. Але ж Ви не така, щоб стояти на цій вершині і чекати, гордо споглядати, як інші драпаються. Ви ж спускаєтеся вниз за кожним, щоб підказати, як пройти на вершину, який шлях обрати доцільніше, якою жаданою буде перемога. Тому з Вами на любу гору підніматися – насолода. Кличте! До речі, моя книжечка “За методикою серця” отримала перше місце в конкурсі “Моє методичне натхнення”, який проводило обласне відділення МАН. Отримала премію. І тепер мусимо зустрітися, щоб відсвяткувати.

  Подобається

  1. Ольго Сильвестрівно, ми з вами ще ті альпіністки!)))
   Прийміть щирі вітання з перемогою в конкурсі “Моє методичне натхнення”!!! Я дуже-дуже рада. Обов’язково відсвяткуємо.

   Подобається

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Блог на WordPress.com .

Up ↑

%d блогерам подобається це: