Закони, що керують думкою

Слова і думки людини матеріальні. Вони є інструментами розвитку та чинниками творення особистості.

Хочу нагадати найбільш важливі закони думки.

1. Закон притягування подібного подібним

Закон притягування думок за подібністю – один із проявів могутнього закону притягування. Наші думки реальні. Ми випромінюємо їх у всіх напрямках, вони поєднуються з іншими думками, утворюючи різні комбінації, рухаються туди, куди їх несе притягальна сила, і втікають із свідомостей, котрі випромінюють протилежні їм думки. Наш розум притягує до себе думки інших людей, послані ними свідомо чи несвідомо. Але він притягує лише ті думки, які гармоніюють з нашими. У світі думки подібне притягує подібне, а протилежності відштовхуються.

Кожна окрема думка здається незначною, але, зібравшись разом, думки стають великою силою – конструктивною або деструктивною. Всі біди людства є наслідком його негативного мислення. Людина не може отримати назад щось краще від того, що вона посилає у простір.

Закон Притягування у світі думки притягує до нас людей, обставини, ситуації, які можуть нам допомогти.

2. Закон вільного вибору

Розум притягує ті думки, які відповідають його звичній діяльності, тій частоті вібрацій, на яку він звичайно настроєний. Якщо людина займеться саморефлексією, самоспогляданням і спробує проаналізувати зміст власної свідомості, то вона зможе дійти висновків: мої думки далеко не завжди такі чисті і моральні, якими б я хотів їх бачити; я не керую своїми думками, а вони, мов настирливі мухи, самі «лізуть у голову»… Стає зрозуміло, яке складне і важливе завдання – контроль над думками.

Людина, котра хоче розвинути в собі позитивне мислення і стати майстром життя, повинна перебувати у стані невсипучої настороженості стосовно тих думок, які приходять у голову, і робити між ними постійний вибір. Відмова прийняти негативні думки, швидке їх вигнання, якщо вони все ж вторглися, негайне заміщення негативної думки позитивною – ось робота, яку необхідно виконувати аж до вироблення розумом автоматичних навичок притягування доброго і відторгнення руйнівного.

3. Закон сіяння і жнив

Іншими словами: «Що посієш, те й пожнеш». Цей закон відображений не тільки у східному понятті «карма», він чудово представлений у християнстві: «Не обманюйтеся – Бог осміяний бути не може. Бо що тільки людина посіє, те саме й пожне» (Гал., 6:7).

Античний стоїк Сенека, якого називають «дядьком християнства», стверджував: «Скільки разів я пішов між люди, стільки разів я вернувся  вже менш досконалим». Страшно навіть уявити, скільки «мікробів низьких думок» витають над нами і становлять небезпеку заразитися ними у переповненому транспорті, на вулиці, на базарі та в інших велелюдних місцях. Тому мудреці в унісон твердять: уникати натовпів, юрб, видовищних зібрань…

***

Здоров’я – це цілісність. Коли людина стає цілісною без вад, коли у неї все гармонійно всередині і не тільки всередині, коли вона гармонійна у думках, словах, відносинах зі світом, тоді це порядок, норма, щастя, радість, мир, злагода.

Новинка! Картки-тренажери для педагога “Креативний вибух” у червоній торбинці

Відеоогляд:

Із відгуків педагогів, які вже апробували цей інструмент:

🔥 «Креативний вибух! Дорога наша Анно-Маріє, перш за все мене вражає, як Ви влучно добираєте назви до вправ, ігор, занять. 100%-ве попадання в яблучко! Реально це «вибух», мозок розігрівався паралельно із зарум’янівшими щічками». (Галина Грицак, учителька математики)

🔥 «Картки «Креативний вибух» допомагають генерувати ідеї, а потім обрати найцікавішу, ту, яка краще підійде до уроку, класу, теми. Мені було цікаво» (Тетяна Салівон, вчителька зарубіжної літератури, мистецтва, етики)

🔥 «Я б порівняла картки «Креативний вибух» з шоковою терапією (у позитивному значенні), адже для того, щоб за 3 хвилини «видати» 11 ідей, ой як треба мобілізувати роботу мозку. Систематична робота з картками «Креативний вибух» допоможе приймати швидкі рішення у будь-якій нестандартній ситуації чи то на уроці, чи у повсякденному житті» (Алла Титова, зав.бібліотеки, вчителька української мови та літератури)

🔥 «Картки «Креативний вибух» – мотиватор до самоосвіти кожного вчителя, компас для консультантів методичних центрів. Спробую уже в січні з курсантами» (Любов Ковальчук, методистка Тернопільського комунального методичного центру науково-освітніх інновацій і моніторингу)

🔥 «Я зрозуміла, про що говорити з філологами своєї громади на засіданні професійної спільноти, бо мислити креативно – потреба часу… А відчути себе ученицею, яка щось там не дуже розуміє, це якось по-інакшому, але цікаво.. Ще раз дякую за креативний вибух!» (Тетяна Літвінова, вчителька української мови та літератури)

🔥 «Запропонована форма організації навчання відкриває для вчителя нові можливості пізнання свого творчого потенціалу. І це просто вибух!» (Тетяна Чередник, доцент кафедри германської філології національного університету “чернігівський колегіум”)

Можливо, вам також сподобається:

Воркбук “50 сучасних стратегій залучення учнів до читання”

Щоденник професійного зростання вчителя

Картки “Тренінг для мозку: комплекс вправ у ритмах природи”

Групова робота для онлайн-навчання: креативна онлайн-сесія

*

Підписуйтесь на мій Телеграм-канал для педагогів “Сильні крила”:

професійні поради для вчителя, підтримка і мотивація працювати в сучасних надзвичайних умовах, ролики-розминки, рубрика “Онлайн сервіси та інструменти вчителя”, картка дня “Дозвольте собі”, надихаючі цитати, обмін досвідом та ін.

Підписатися…

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Блог на WordPress.com .

Up ↑

%d блогерам подобається це: