7 коротких і смачних вправ, які допоможуть укріпити ваші творчі м’язи

Літо – кращий час для втілення творчих планів. Завжди згадую, як Шалва Амонашвілі на своїх семінарах говорить про те, що кожне літо усамітнюється на дачі в живописному Бушеті, дивиться з вікна на прекрасні гори, яким дав імена класиків педагогіки: гора Сухомлинський, гора Песталоцці, гора Ушинський… І обов’язково пише нову книгу, а то і дві.

Ласкаво запрошую у творчий ресторан!

Хочу запропонувати вам сім смачних страв.

Ці страви, звичайно, будуть креативними вправами.

Не вкладайте занадто багато часу і зусиль в ці вправи. Не думай дуже старанно. Зробіть це легко, граючись. Візьміть блокнот і ручку. Почніть мозковий штурм і пишіть прямо зараз. Спробуйте спіймати імпульс. Усі страви в нашому креативному меню допоможуть тренувати ваші творчі та рефлексивні м’язи.

Для виконання кожного завдання вам знадобиться така табличка, яку ви в блокноті легко можете намалювати від руки:

Насолоджуйтеся. Смачного!

Вправа 1. Придумайте вісім сценаріїв, щоб оживити ваше життя

Подумайте, як ви можете збільшити елементи різнобарв’я, новизни, творчості та імпровізації у своєму житті? Які саме ваші способи збільшити радість, хвилювання і атмосферність у своєму житті?

Це можуть бути: сміливі проєкти, які захоплюють вас, нові хобі, можливість внести свій вклад у життя інших, подорожі…

Для кожного сценарію напишіть, намалюйте і візуалізуйте свої ідеї. Ви можете скласти список невеликих дій та ідей, щоб втілити його в життя.

Вправа 2. Запропонуйте вісім нових заходів без гаджетів і екранів

Уявіть, що в найближчий тиждень у вас не буде доступу до Всемережжя, телебачення, мобільного телефону або інших пристроїв. Вам потрібно буде знайти альтернативні види діяльності, які пожвавлять або надихнуть вас. Де, в яких діях ви можете знайти радість, що знаходиться далеко від ваших пристроїв і екранів?

Наприклад: запис у вашому щоденнику, читання художньої книги, садівництво, робота по дому, в’язання, малювання, рішення головоломок, гра в настільні ігри, плавання, походи, пікнік, заняття йогою…

Постарайтеся запропонувати різноманітний асортимент ідей. Також включіть сюди хоча б одне заняття, яке ви ніколи не пробували раніше.

Вправа 3. Помрійте про вісім речей, які ви можете принести світу

Які речі тільки ви можете принести в світ? Нехай ваші мрії спрямуються на 8 проєктів, якими ви прикрасите світ у довгостроковій перспективі.

Цими проєктами можуть бути: розробка нового продукту або послуги, створення власного блогу або каналу YouTube, написання книги…

Запишіть, замалюйте і візуалізуйте свої ідеї. Складіть список невеликих дій, щоб наблизити їх до реальності.

Вправа 4. Знайдіть вісім речей, які визначають ваш особистий бренд

Які 8 кращих речей визначають ваш особистий бренд? Що робить вас особливими?

Це можуть бути: ваші унікальні сильні сторони і навички, ваші знання і досвід, ваші захоплення, таланти або курйози, суперсили, ваші цінності, ваш унікальний досвід і історія; речі, які роблять вас особливим; траєкторія вашої кар’єри; ваша особистість і характер; ваші мрії або надії; що інші думають або говорять про вас…

Будь ласка, виберіть 8 з них і поясніть їх докладніше. Для кожного пункту не соромтеся писати, малювати і візуалізувати. Ви також можете скласти список невеликих дій, щоб розвивати їх далі.

Вправа 5. Перерахуйте вісім випадків, коли ви подолали всі перешкоди

У цій вправі ви розповісте 8 історій про труднощі, які ви пережили в своєму житті. Які 8 основних проблем, що ви вирішили? Чому це було складно? Як ви їх подолали? Чого ви навчилися і яких результатів у підсумку досягли?

Цими труднощами можуть бути проблеми з кар’єрою, проблеми з навчанням, сімейні проблеми, з якими вам довелося зіткнутися; невдачі, які ви пережили, проблеми з грошима або борги, необхідність триматися подалі від улюблених членів вашої родини, втратили роботу, зайнялися проблемами психічного здоров’я, переїхали в новий будинок, втратили свій гаманець або ключі, мали справу з токсичною людиною, потрапили в аварію або отримали травму, перенесли операцію тощо.

Будь ласка, поясніть, як ви впоралися з ними. Розкажіть, яких результатів ви досягли.

Вправа 6. Пригадайте вісім речей, які нещодавна вас схвилювали

Які ці кращі 8 позитивних подій, що ви отримали останнім часом? Можливо, ви сміялися або ви були натхненні. Можливо, ви дізналися щось нове. Можливо, ви відчували радість від таких простих речей, як прослуховування музики.

Постарайтеся згадати 8 свіжих випадків, коли ви відчували себе натхненними, зарядженими енергією або зачарованими.

Можливо, ви випробували дещо з цього: спілкування з другом, з яким ви давно не спілкувалися; дивилися пізнавальний фільм; побачили провокаційні твори мистецтва, які надали вам новий спосіб мислення; читали книгу, яка розширила ваш світогляд; відвідали онлайн-курс або семінар, який зачарував вас; написали статтю; або дізналися про щось нове, дивовижне, захоплююче.

Будь ласка, виберіть 8 з них (або інших) і перекажіть свій досвід. Згадайте, як ви себе відчували, і подумайте про те, як ви можете збільшити подібний досвід у своєму житті.

Вправа 7. Опишіть вісім пригод, які ви хотіли б випробувати

Які ці 8 кращих пригод на все життя, які ви хотіли б пережити? Спробуйте подумати про 8 сміливих ініціатив, проєктів, заходів, авантюр.

Ось кілька прикладів: написання і публікація власної книги; відвідання квест-кімнати; створення власного навчального центру; вивчення японської мови; виступ у театрі; політ на повітряній кулі; відвідування семи чудес світу; марафонський біг.

Будь ласка, створіть в уяві свої 8 пригод.

***

Упевнена, вам сподобалося виконувати ці вправи. Ви зробили багато розумових віджимань. Ви тренували і зміцнювали свої творчі м’язи.

Сподіваюся побачити вас знову в креативному тренажерному залі!)

***

Для заголовку поста використано фото (С) Брук Ларк на Unsplash.

Можливо, вам також сподобається:

Посібник “Як зробити смачний, ароматний, кольоровий урок”

“Ідейник” – інструмент для роботи з новими ідеями

Уявні життя. Творча практика з книги-проекту Джулії Кемерон “Шлях митця”

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Блог на WordPress.com .

Up ↑

%d блогерам подобається це: