Креативний прийом входження в нову тему “Мозаїка з картинок”

Одна картина варта тисячі слів. І це дійсно так!

Картинки можуть сказати дуже багато, а деяких учнів вони чудовим чином спонукають до креативності.

Ви можете яскравіше ілюструвати кожну тему і досліджуваний предмет. Показуйте зображення учням: нехай замислюються, дивуються, обговорюють, спілкуються і просто бачать, що на одну і ту ж проблему можна поглянути по-різному. Для цього використовую прийом «Мозаїка з картинок».

Виберіть картинки до вашої теми і розкладіть їх по всьому класу: під стільцями або де завгодно, тільки не прямо перед учнями.

Влаштуйте дітям своєрідний квест: попросіть їх, переходячи від картинки до картинки, вказувати на них від однієї до кількох деталей і запам’ятовувати, що вони побачили, про що подумали і що відчули, дивлячись на те чи інше зображення.

Така вправа змушує дітей швидко говорити і швидко вирішувати, що подобається, а що ні. При цьому учні досить часто розкривають свій хід думки, пояснюючи, чому їх привабив той чи інший образ.

Підберіть зображення різного типу – не тільки фотографії, але і пазли, комікси, картки з цитатами тощо.

Як тільки учні все обдумали, законспектувати, зафіксували або сфотографували, попросіть їх втілити побачене в наочну форму – зібрати все це в «мозаїку думок». Це може бути дошка настрою, колаж, мозковий штурм, асоціативне гроно або просто каракулі.

Тепер запропонуйте учням самостійно скласти запитання до побачених картинок. Запишіть ці запитання на «стіні думок» або обговоріть усно.

Побачити – значить запам’ятати!

Не сумніваюся, що ви, будучи педагогом, придумаєте мільйон способів, як за допомогою картинок втягнути дітей до навчання, здивувати новою темою.

Можливо, вас також зацікавить:

20 веселкових ідей для уроків. Частина ІІІ

Гра-пастка “Білий слон”

Ризики і творчий процес. Що мене спонукає до невтомної творчості

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Блог на WordPress.com .

Up ↑

%d блогерам подобається це: