Чому я люблю свою роботу

У рубриці “Драбина” розміщую особисті роздуми на актуальні теми, пов’язані з педагогікою, школою, сучасним уроком, учителем, учнем. Те, що хвилює мене, не дозволяє пройти осторонь, мотивує на внутрішні перетворення.

Почула на днях від колеги: «Сили мої закінчуються, думаю про те, аби піти зі школи, оскільки в її теперішньому вигляді вона мене не радує. Всі ці зміни, які спускаються зверху, нескінченні реформи та інше заважають давати дітям те, що, на мою думку, їм потрібно».

Я дуже шкодую, що деякі вчителі можуть охолонути до своєї роботи. У той же час розумію, як гнітюче діють всі ці начебто другорядні обставини, які до такої міри заповнили життя педагогів, що часом починають затуляти головне.

Чому я в цій професії? Чому з дитинства, скільки себе пам’ятаю, улюбленою грою була не «Світлофор», не класики, не хованки, а гра в учительку? Бідний мій молодший брат. Йому доводилось з 4-х років бути моїм учнем. А я вже тоді була експериментатором і новатором.

Чому я люблю свою роботу? Що таке насправді «покликання», «сродна праця»? Хіба я сама робила вибір, ким хочу бути? Ні, не я. За мене цей вибір зробив Бог, записав у генах, у кожній клітині тіла, начертав на серці: «Ти вчителька».

Я дійсно щаслива від того, що, прокидаючись і зустрічаючи сонце кожного ранку, не мучуся питаннями: хто я? що мені робити в житті? чи люблю я те, чим займаюсь?

Моє завдання просте: зосередитися на головному – на тому, що потрібно моїм учням. Не мені. І в цьому моя любов до дітей і до професії.

На заставці до цієї статті я використала фотографію молодого педагога з рудим волоссям. Знаю одну дівчинку, яка з першого по третій клас мріяла про рудоволосу вчительку, постійно мені розповідала про це. В останній рік молодшої школи її батьки переїхали жити до іншого міста. У моєї юної знайомої нарешті була вчителька з рудим волоссям. Як вона тішилась! Хотіла в школу навіть у неділю.

Я постійно раджу вчителям на лекціях і майстер-класах: будьте яскравими, будьте бажаними вашим учням. Один яскравий аксесуар, колір вашого волосся, сукня з квітковим принтом для дітей важливіші за модні методики і реформи.

Ви негативно ставитеся до будь-яких змін в шкільній або освітній політиці? Це не привід розлюбити свою роботу або перестати дбати про благо своїх учнів. Ось яку пораду дає Ніна Джексон у книзі «Класний учитель»:

«Уявіть, що ви носитеся по шкільних коридорах, вигукуючи страшні лайки на адресу всього, що вам заважає; уявіть свої «вирази» на адресу всього цього абсурду і кайф від відчуття повної свободи! Давайте… Попросіть охоронця пустити вас побігати по коридорах, поки в школі нікого немає. Ви не уявляєте, як благотворно це на вас подіє. (Тільки прослідкуйте, щоб він вимкнув камери спостереження!) О, я прямо відчуваю, як з вас виходить праведний гнів на освітню політику, а на її місце приходить любов!»

Коли ви в останній раз, спілкуючись з колегами, реготали над безглуздими нововведеннями і заходами? І правда, іноді спущені згори зміни – не більше ніж старі інструкції під новими назвами. Просто пригадайте, як це називалось раніше і трошки підрихтуйте старі папери.

Останнім часом я полюбила складати чек-листи – такі креативні аркуші, які можна заповнювати і відслідковувати певні закономірності у своєму житті.

Для сьогоднішньої теми я теж створила два чек-листи у вигляді опросників. Головні ресурси ми черпаємо всередині себе.  Замисліться, будь ласка, над запитаннями про своє місце в професії учителя, про те, наскільки цінним для вас є те, що ви робите. Сподіваюсь, заповнювати їх вам буде і приємно, і корисно. І ви зайвий раз подякуєте Богу, що він вклав у ваше серце обрати саме цю професію. 

Чек-лист № 1. Те, що робить вас чудовим учителем

Чек-лист № 2. За що я люблю свою роботу

Коли ви в останній раз хвалили себе за те, що ви крутий педагог, і раділи, що не дарма віддаєте так багато часу і сил навчанню дітей? Якщо давно цього не робили, негайно приступайте!

(Для заголовку поста використано фотографію ThisisEngineering RAEng з Unsplash.com).

Можливо, вам також сподобається:

Це частина моєї індивідуальності

Я працюю в школі, щоби зробити світ кращим

Посібник “Як зробити смачний, ароматний, кольоровий урок”

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Блог на WordPress.com .

Up ↑

%d блогерам подобається це: