Різновиди пленерних уроків

Десь усередині нас є величезний потенціал для спокою, рівноваги, гармонії, глибокодумності. Небо, дерева і земля завжди поруч, щоб допомогти їх відшукати. Чудові моменти спостереження за природою можуть зіграти непомітну, але дуже важливу роль у спілкуванні з дітьми. Уроки на природі, або пленерні уроки, – це легке, захопливе пізнання за допомогою рухів, спостереження за навколишнім світом, активної взаємодії.

Для учня традиційної школи його життєвий простір найчастіше – це місце за партою або біля дошки. Усім іншим простором розпоряджається в основному учитель. Тільки він може сидіти, стояти, вільно пересуватися по кабінету.

Уроки на свіжому повітрі за формою проведення і загальною атмосферою абсолютно відрізняються від того, що відбувається в стінах шкільного класу.

Будь-який педагог знає, що організм дитини має органічну потребу в рухах і не виносить тривалої нерухомості. Пленерний урок відрізняється, перш за все, руховою активністю.

За стінами школи учні потрапляють у так званий «зелений клас», який має кілька функцій: місце для навчання, науково-практична лабораторія, простір для досліджень і спостережень, майданчик для позакласних заходів, зона відпочинку і відновлення сил, ігровий майданчик. Сама природа стає і матеріалом, і учасником.

Я уже ділилась з вами досвідом проведення пленерних уроків.

Сьогодні розкажу про різновиди уроків на природі.

І це далеко не всі різновиди пленерних уроків. Докладніше можна прочитати в посібнику «Пленерні уроки – уроки мислення серед природи».

Проведення уроку за межами класу – незвичайно, і тому це короткий шлях до того, щоб захопити учнів. Адже рослини, небо, явища, з якими можуть випадково зустрітися учні на природі, забезпечують спонтанність того, що відбувається, ситуації невизначеності і необхідність приймати самостійні рішення.

Читайте також:

Дошка настрою

Осінній образ учителя

Веселка людського слова

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Блог на WordPress.com .

Up ↑

%d блогерам подобається це: