Книга-проект Джулії Кемерон «Золота жила»: скарби і знахідки

Золотий ранок золотої осені. Читаю золоті книги і дуже-дуже хочу поділитись відкриттями, які мені подарувала книга Джулії Кемерон «Золота жила».

Книга-проект, книга-скарб, книга-самопізнання. Практичний курс для внутрішнього творця, що допомагає пробудитися, бути активним, тримати свою творчість у тонусі.

Уже практикую вправи «Ранкові сторінки», «100 дрібниць для радості» і «Уявні життя», запропоновані Дж.Кемерон в її першій книзі із циклу для творчих людей «Шлях митця».

Том «Золота жила» проковтнула швидко, дочитуючи другу половину в подорожі поїздом. Дуже надихає! Авторка пропонує здійснити внутрішню мандрівку – до багатств, що містяться у нашому серці. Так ми перетворюємось на золотошукачів і рудокопів власного світу.

Хочу спробувати творчі вправи з книги «Золота жила». Уже самі по собі красиві і чарівні назви цих завдань обіцяють захопливі відкриття і здивування.

Джулія Кемерон, творчі вправи, розвиток креативності, творчі побачення

«Творчі побачення». Творче побачення – це година чи трохи більше часу раз на тиждень наодинці з собою і для себе, призначена для того, щоб викликати звільнення думок і почуттів.

Мистецтво – це система образів, і час від часу потрібно свідомо поповнити їх запаси. Щотижня водіть свою творчу свідомість у заздалегідь заплановану веселу експедицію. Зовсім не обов’язково, щоб це було пов’язано з «високим мистецтвом». Зоомагазини, акваріуми, музеї, собори, блошині ринки, сувенірні лавки, старі фільми, лекції на дивні, неймовірні або просто цікаві теми, виступи мандрівних тибетських музикантів, поїздка на безлюдний річковий берег – усе це може стати приводом для творчого побачення.

У нашому суспільстві трудоголіків вічна зайнятість дарує нам відчуття важливості і продуктивності. Багато хто з нас дуже зайняті і несприйнятливі, щоб відкритися таким ось маленьким потокам натхнення. Ми жадаємо змін, але обходимо стороною шляхи, по яких вони можуть увірватися в наше життя. Ми не вміємо розслаблятися, і навіть не розуміємо, навіщо.

Творчі побачення налаштовують нас на вихід на потрібну дорогу. (Карл Юнг називав такий стан «синхронністю».) В ідеальному випадку це час творчого припливу: нових образів на якомусь галасливому святі; нових поглядів під час усамітнення; нових думок і дій.

Творчі побачення допомагають нам стати сильнішими, гнучкішими і витривалішими. Можете вважати цю вправу духовними присіданнями.

Джулія Кемерон, творчі вправи, розвиток креативності, мапа скарбів

«Мапа скарбів». Створіть свою «мапу скарбів». На ній можуть бути речі, досягнення, успіхи або навіть риси характеру, які ви мрієте придбати. Картини і фотографії безпосередньо взаємодіють з нашою підсвідомістю, тому бажання, загадані таким чином, збуваються. Зображення точно і проникливо розповідають не тільки про підсвідомі страхи і блоки, але і про глибинні мрії. А колажі, створені з такою метою, нерідко називаються «мапою скарбів». Вони спонукають духовний світ допомогти нам досягти бажаного в матеріальному.

Слово «скарб» можна розуміти як завгодно. Працюйте швидко і не намагайтеся створити твір мистецтва. Не забувайте, що це духовний інструмент. А почати можна з прохання про духовну підтримку. Нехай образи проникнуть якомога глибше в ваше серце і допоможуть втіленню і розвитку вашого істинного Я.

Коли завершите роботу, повісьте колаж на видному місці.

Цей прийом можна використовувати скільки завгодно разів. Можливо, ви побажаєте переробляти «мапу скарбів» раз на місяць або відшукати скарб в іншій області – на роботі, в стосунках, особистісних досягненнях, емоційних ідеалах.

Джулія Кемерон, творчі вправи, розвиток креативності, пісня духу

«Пісня духу». Виберіть тему, з якої у вас пов’язані сильні, але пригнічені емоції. Виділіть хвилинку, щоб налаштуватися і підготуватися – подихайте глибоко і спокійно, – а потім дозвольте собі відтворити будь-які звуки, які нагадують вам про ваші емоції. (Слова залиште на потім.) Продовжуйте, поки не відчуєте полегшення. Це може зайняти кілька хвилин, а може і півгодини. Закінчивши співати, знову виділіть пару хвилин, щоб прийти в себе і заспокоїтися.

Джулія Кемерон, творчі вправи, розвиток креативності, гра в будиночок

«Гра в будиночок». У дитинстві багато хто любить «грати в будиночок». Я прошу вас зробити це знову – створити на папері макет, який дозволить вам крок за кроком побудувати більш творче життя.

Ось як це робиться. Сходіть в найближчий канцелярський магазин. Придбайте там дешеві матеріали:

кольорову крейду

фломастери

пластилін

акварельні фарби

акрилові фарби

Виділіть півгодини і за допомогою будь-якого з цих матеріалів – або всіх п’яти – створіть подібність будинку. Малювати ви будете свій емоційний будинок, головний символ свого нинішнього життя. Спробуйте створити не витвір мистецтва, а дитячий малюнок. Пам’ятайте: два кривих віконця, двері, дим з труби.

А тепер назвіть п’ять якостей, які хотіли б надати цьому будинку. Можливо, вам хочеться, щоб там було більше музики, сміху, рослин, друзів, інтелектуальних прагнень. І, нарешті, перерахуйте п’ять перших кроків, які необхідно зробити, щоб привнести туди ці якості.

Джулія Кемерон, творчі вправи, розвиток креативності, творчий тотем

«Творчий тотем». Сходіть в іграшковий або сувенірний магазин. Виберіть собі кілька іграшок або дрібничок, які символізують якості, до яких ви прагнете. Поставте ці крихітні тотеми на чільне місце: на кухонному підвіконні, на письмовому столі, біля телефону – там, де ці доброзичливі творчі попутники допоможуть вам зробити життя більш цілісним.

Джулія Кемерон пише: «Наприклад, мені хотілося більше фантазії, чарівництва і пригод. Я вирішила свідомо запросити в гру ці архетипи і використовувала символи, тому що на них творчий розум відгукується швидше, ніж на слова. Тепер на моєму робочому столі стоять три іграшки, які відповідають за ці якості. Джордж, химерна зелена ящірка, за сумісництвом служить прес-пап’є для моїх рукописів. Чарівна статуетка Мерліна з маленьким драконом – щоб я не забувала робити те, що хочу, а не що «повинна». А маленький срібний вітрильник, готовий до пригод, нагадує мені, що мої горизонти широкі, як океан, варто тільки вийти з гавані».

Джулія Кемерон, творчі вправи, розвиток креативності, колаж достатку

«Колаж достатку». Увімкніть музику «для польотів». Знайдіть власну фотографію, зроблену нещодавно. Закріпіть її в самому центрі великого аркуша картону і оточіть важливими для вас зображеннями. Нехай всі вони вказують на вас і вашу значимість. Це колаж достатку, який допоможе вам повернутися в стан гармонії і отримати щедре підживлення від Всесвіту.

Джулія Кемерон, творчі вправи, розвиток креативності, творчий опис

«Творчий опис». Озбройтеся ручкою і папером. Перерахуйте всі до єдиного вчинені вами творчі справи, проєкти і створені креативні продукти, які можете згадати. Це дуже потужна методика, яка допоможе вам по-новому оцінити свої сили.

Джулія Кемерон, творчі вправи, розвиток креативності, бог творчості

«Бог творчості». На заняттях Джулія Кемерон просить своїх учнів разом придумати «Бога творчості». Виконуючи цю вправу, вони називають безліч веселих епітетів. Часто їм в голову приходять такі визначення, як «добродушний, турботливий, терпимий, життєрадісний, любить веселощі, музику, щедрий, чуттєвий». Деякі навіть починають жартувати: «добре танцює ча-ча-ча, відмінно цілується».

Перерахуємо десять якостей вашого Бога творчості:

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

Можете зобразити Бога творчості за допомогою колажу. Можете намалювати або зшити його. Можете розписати стіну в кімнаті, де працюєте. А як щодо усміхненого Бога на стелі в спальні? Можете навіть створити кілька тотемів. Зелена богиня може відображати ваш інтерес до екології, люблячий батько або мати – відповідати за виховання дітей, а радісний багаторукий танцюрист принесе вам рясний потік творчості на заняттях танцями.

Пам’ятайте, що можна використовувати образи богів з будь-якої культури, а не тільки вашої. Можете звертатися до Сарасваті, індуської богині музики, поруч з якою лежить Будда або танцює Фавн.

Джулія Кемерон, творчі вправи, розвиток креативності, творчий вівтар

«Творчий вівтар». Для багатьох людей дуже сильною вправою стає створення творчого вівтаря. На цьому вівтарі можна розташувати зображення прихильного бога творчості, який вас підтримує, а також предмети, які пробуджують в вас відчуття дива. Адже це відчуття – основа творчості.

Якщо ви ще не створили творчий вівтар, зробіть це. Прикрасьте його зображеннями, які говорять вам про творчий достаток.

Джулія Кемерон, творчі вправи, розвиток креативності, вечір тиші

«Вечір тиші». Проведіть цілий вечір в тиші. Для цього вам, можливо, потрібно буде заздалегідь домовитися з сім’єю. Скажіть їм, що проводите науковий експеримент. Поясніть, що будете спостерігати за ефектом тиші, а пізніше обов’язково їм про нього розкажете.

Багатьом з нас тиша допомагає посилити голос душі, натхнення і творчості.

Друкований текст теж складається з слів, а слова говорять з нами, тому в цей вечір вам потрібно буде утриматися від читання. Це не дуже вдалий вечір для походу в кіно або перегляду телевізора. Це не час насолоджуватися музикою. Це час тиші.

Джулія Кемерон, творчі вправи, розвиток креативності, блокнот синхронії

«Блокнот синхронії». Купіть і носіть з собою блокнотик синхронності. Наприклад, крихітний кишеньковий блокнотик зі спіраллю. Його можна носити з собою всюди, а записи краще датувати. (Для прикладу – запис у блокноті синхронії Дж.Кемерон: «15 січня 1995 року почала редагувати «Авалон». Раптом «абсолютно випадково» з трьох різних джерел – Райт Сміт, Маклін і Соня – до мене прийшла інформація про рослини та звуки».)

Джулія Кемерон, творчі вправи, розвиток креативності, довірчі дзеркала

«Довірчі дзеркала». Назвіть десятьох друзів, яких вважаєте довірчими дзеркалами – таких, які схвалюють і підтримують ваші мрії. Кожній творчій людині потрібні хороші друзі. Не підлабузники, але люди, які мислять позитивно. Такі довірчі дзеркала вам просто необхідні. Вони допомагають вам побачити можливості, які криються в вас і у вашій роботі. Пошукайте свої дзеркала і підтримуйте з ними стосунки.

Джулія Кемерон, творчі вправи, розвиток креативності, божественний глечик

«Божественний глечик». Змайструйте або знайдіть «божественний глечик». Що це таке? Усе що завгодно, куди можна складати свої бажання, мрії, труднощі, молитви і запитання. Це щось на зразок духовної пошти. Або чарівної скриньки. Яким би ви його собі не уявляли, головне, щоб ви відчували його магічну силу.

Наприклад, величезна, дуже стара синьо-біла китайська ваза, навколо якої в’ються дракони в хмарах на вітру; божественний ящик з коробки для взуття, обклеєній картинками і фотографіями, які надихають вас, нагадують вам про чарівність і силу. Все, що вам потрібно, – це будь-яка ємність, де вищі сили зможуть охороняти і виношувати ваші мрії.

Тоді, якщо раптом вам доведеться дуже довго чекати виконання будь-якого бажання, ви зможете нагадати собі: «Воно вже лежить у божественному глечику. Значить, чари вже відбуваються!».

***

Дорогі друзі, мене надихають уже самі назви цих завдань. І найближчим часом обов’язково спробую застосувати деякі творчі вправи, запропоновані Дж.Кемерон. Надихаймося разом!

Читайте також:

Моя банка щастя

Моя «коробка ідей»

Віршокартинка як засіб розвитку творчої уяви

Кніглі – новий формат книг

2 thoughts on “Книга-проект Джулії Кемерон «Золота жила»: скарби і знахідки

Add yours

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Блог на WordPress.com .

Up ↑

%d блогерам подобається це: