XIV Всеукраїнські Читання з Гуманної Педагогіки “Воля – найдорожча перемога”

Шановні колеги, дорогі друзі!

26-27 жовтня 2019 року за сприяння Міністерства освіти і науки України на базі Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова відбудуться Чотирнадцяті Всеукраїнські Читання з Гуманної Педагогіки

«Добра воля – найдорожча перемога»

На наших Читаннях ми обговорюємо складні питання самовдосконалення дорослих для того, щоб зрозуміти, як створювати такий освітній простір, який би дав можливість дітям відчувати свою відповідальність за саморозвиток. Тема XIV Читань потребує від нас розуміння подвійної духовно-матеріальної природи людини і того, що воля може бути як доброю, так і злою. Світла воля має духовну природу та сприяє нашому свідомому утриманню від злого задля того, щоб творити добро. Ми спрямовуємо її всередину самих себе на самовдосконалення і через це змінюємо зовнішній світ. Темна воля породжується матеріальною природою людини та орієнтує нас назовні. Вона змінює зовнішнє оточення через примус та підкорення відповідно до наших бажань, які не враховують розуміння добра та зла. В нас темна та світла волі можуть жити разом, але нам необхідно докладати зусиль до розуміння того, що саме ми робимо, для чого та яку волю для цього застосовуємо. Також ми повинні навчитися розрізняти чужу темну волю та протистояти їй.

Від такого розуміння буде залежати не тільки якість освітнього процесу та його вплив на становлення духовного світу дитини, а й також розбудова Української держави, бо світла воля дає нам можливість протистояти рабству, тиранії та маніпуляціям і розуміти дійсну сутність того, що з нами відбувається. Тому ми обираємо слова Андрія Шептицького як лейтмотив  XIV Читань: «Україна звільниться від свого упадку та стане державою могутньою, з’єднаною, величавою, яка буде дорівнювати іншим високорозвинутим державам. Мир, добробут, щастя, висока культура, взаємна любов і злагода будуть панувати в ній».

РЕГЛАМЕНТ РОБОТИ ЧИТАНЬ

Модератор Читань: Гаряча Світлана Анатоліївна, завідувач кафедри педагогіки та освітнього менеджменту КНЗ «Черкаський  обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради», кандидат педагогічних наук, віце-президент Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації Гуманної Педагогіки, Лицар Гуманної Педагогіки.

1-й день, 26 жовтня 2019 р., субота

8:00 – 10:00 Реєстрація учасників.

10:00 – 12:00 Перша загальна зустріч. Відкриття Читань. Станіслав Крук, кандидат педагогічних наук, президент Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації Гуманної Педагогіки, віце-президент Міжнародного Центру Гуманної Педагогіки, Лицар Гуманної Педагогіки (м. Хмельницький);

Виступи. Вітання. Звернення академіка Шалви Амонашвілі та Паати Амонашвілі, президента Міжнародного центру Гуманної Педагогіки, директора студії «Басті Бубу», доктора психологічних наук, Лицаря Гуманної Педагогіки до учасників Читань.

12:00 – 13:00 Обідня перерва.

13:00 – 14.45 Робота Творчих майстерень.

14:45 – 15:00 Перерва.

15:00 – 16:30 Майстер-клас Сім’ї Амонашвілі (Шалви Амонашвілі та Паати Амонашвілі).

16:30 – 17:15 Українська антологія Гуманної Педагогіки.

«Педагогічна спадщина Бориса Грінченко та Христини Алчевської». Представляє Майя Первак, вчитель-методист, учитель початкових класів, Учитель Гуманної Педагогіки (м. Вінниця).

«Відповідальний за Синю Птицю. Слово про вчителя». Представляє  Світлана Розенкова, вчитель зарубіжної літератури Запорізької ЗОШ «ОСНОВА», Лицар Гуманної Педагогіки (м. Запоріжжя).

17:15 – 18.00 Підсумки роботи Творчих Майстерень у вигляді обговорення та вільного спілкування з експертами. Модератор:  Вікторія Бак,  кандидат педагогічних наук, учитель біології Бахмутського НВК № 11, учитель-методист, Відмінник освіти України, віце-президент Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації Гуманної Педагогіки, Лицар Гуманної Педагогіки (м. Бахмут).

18:00  – 18:45 Збори Асоціації.

2-й день, 27 жовтня 2019 р., неділя

9:00 – 9:20 Анонс майстер-класів.

9:30 – 10:30 Майстер-класи.

10:30 – 10:50 Перерва.

10:50 – 11:35 Сузір’я педагогічних ідей.

11:35 – 12:40 Гість читань.

12:40 – 13:40 Обідня перерва.

13:40 – 14:20: Діалог поколінь «Як розвивати волю та гідність дитини?»

Модератор: Валентина Кіру, учитель початкових класів альтернативної школи «Доброшкола», Учитель Гуманної Педагогіки (м. Київ).

14:20 – 16:00 Заключна спільна зустріч. Підсумки Читань. «Вільний мікрофон».

На Читаннях плануються як традиційні форми роботи – пленарні засідання, майстер-класи, творчі майстерні, сузір’я педагогічних ідей (повідомлення про цікаву педагогічну знахідку), – так і нові у формі вільного спілкування: діалог поколінь, обговорення експертами творчих майстерень. Ми продовжуємо постійну рубрику «Антологія Гуманної Педагогіки України».

Подати заявку на участь у Читаннях можливо до 19 жовтня 2019 р. через форму за посиланням:

http://bit.ly/2kCaTN1

При заповненні форми перевірте правильність написання Вашої електронної пошти. На неї буде надіслано автоматичне повідомлення про надходження Вашої заявки.

УВАГА!

Для участі в Читаннях з 20 по 24 жовтня 2019 р. необхідно надіслати підтвердження про Ваше прибуття через форму за посиланням:

http://bit.ly/2kCC3mZ

У разі відсутності такого підтвердження Ваша заявка буде скасована, а участь буде можлива лише за наявності місць.

Телефони для довідок:

066-93-76-770; 063-038-48-43; 096-535-97-79; 098-23-60-250

Додаткові оголошення щодо Читань дивіться в групі Facebook:

Гуманна Педагогіка. Статті, відео, новини    

https://goo.gl/yEXDR5

Реєстрація учасників Читань відбудеться в головному корпусі Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова (м. Київ, вул. Пирогова, 9) з 08:00 до 10:00 у перший день Читань.

Організаційний внесок для учасників Читань 200 грн.

Проїзд, проживання та харчування учасників Читань здійснюється коштом сторони, що відряджає, або коштом самого учасника. Питання поселення кожен учасник вирішує самостійно.

Учасники Читань отримають сертифікат.

Оргкомітет

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Блог на WordPress.com .

Up ↑

%d блогерам подобається це: