Вправи-привітання в ритмах природи

Дорогі колеги, учора тільки проводила пленерний урок – урок просто неба – з 6-класниками по байках Езопа. Природа допомагає учневі, взагалі будь-якій людині відчути гармонію і єдність з усім навколо, краще пізнати себе.

На природі ми і привітатись можемо з учнями по-особливому, нетрадиційно, в ритмах природи.

Пропоную три веселкові ідеї для привітань, які можна використовувати, аби дитина відчула себе важливою часточкою навколишнього світу.

1. «Вітаємось з природою». Давній грек, завітавши до чужого краю, відважував поклін рікам і водам того краю. Спробуємо і ми привітатись з навколишнім світом з належною уважністю, повагою, захопленням і вдячністю.

2. «Я – часточка природи». Ми розпочинаємо вивчати нову тему. Аби робота була результативною, маємо відповідно налаштуватися. Спробуйте спрогнозувати якісну характеристику своїх відповідей на уроці, асоціюючи себе з певним явищем природи. Наприклад: “На уроці я буду веселкою, отже мої відповіді будуть яскравими та різноманітними”.

Орієнтовні відповіді. “На уроці я буду вітром, отже мої відповіді будуть швидкими”; “На уроці я буду сонечком, отже мої відповіді будуть креативними і доброзичливими”.

3. «Лови на природі». Давньоримський політичний діяч і письменник Пліній Молодший, вибираючись на лови (римляни – завзяті мисливці), брав не лише спис і тенета, а й стилос і таблички для писання. Лови вважав вдалими, коли повертався хай з порожніми руками, але з заповненими табличками. Не міг надивуватись, як то сама природа – тиша, ліси, морське узбережжя – не лише сприяють, а й нашіптують, що писати, як писати: «…скільки-то всього ви підказали мені, скільки продиктували!»

Уявіть, що ви сьогодні такі ловці думок та ідей на природі. А ваші зошити – це давньоримські таблички для писання. Будьмо спостережливими та уважними!

Більше вправ на природі – у посібнику “Пленерні уроки – уроки мислення серед природи”.

Читайте також:

20 веселкових ідей для уроків. Частина І

20 веселкових ідей для уроків. Частина ІІ

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Блог на WordPress.com .

Up ↑

%d блогерам подобається це: