Літо – час, коли читати можна де завгодно: на дачі на килимку в траві, на пляжі на світанку, на балконі в променях заходу сонця, на веранді кав’ярні під кавовий аромат, у найближчому парку на симпатичній лавочці, коли теплий вітерець пестить сторінки. До речі, інформація, отримана на свіжому повітрі в оточенні гармонійного природного пейзажу, засвоюється в рази краще.
*
Прочитайте справжню «літню» книгу, де найбільш сонячна пора року панує уже в самій назві. Нехай це будуть легендарні літні твори Рея Бредбері про кохання, дружбу, сонце «Кульбабкове вино», «Літо, прощай!», його ж збірка теплих оповідань «Літній ранок, літня ніч». А може, вам сподобається легка романтична книга Розамунд Пілчер «Голоси літа».
*
Книги про захоплюючі мандри – те, що потрібно для літа. Почніть подорож, не виходячи з дому.
Елізабет Гілберт «Їсти, молитися, кохати». Довго уникала цього роману. Є такі книги-бестселери, які нав’язливо, навіть агресивно радять прочитати, аж очі болять від реклами. А навколо усі читають, хвалять і хваляться, цитують. А по суті – данина моді і не більше. Вважала цей роман з такої ж серії.
І от красива палітурка роману Елізабет Гілберт «Видавництва Старого Лева». Думаю собі: спробую…
Три частини – три країни, і всі на літеру «і»: Італія (їсти), Індія (молитися), Індонезія (кохати). 108 розділів по кількості намистин у буддійській вервичці. Книга автобіографічна: один рік з життя самої письменниці, яка знаходиться в пошуках себе, своєї сутності, смаків життя, щастя, кохання. Інколи, аби отримати все, потрібно спочатку втратити все, у тому числі і себе саму.
Один з кращих творів сучасної літератури, які я читала!
Також вам сподобається інший роман Елізабет Гілберт «Останній романтик» – реальна захоплююча історія життя американського дивака Юстаса Конвея, ковбоя, дауншифтера, що свідомо відмовився від благ цивілізації і побудував свій власний світ, оселившись у диких умовах в Апалачах у будинку під назвою Черепашачий острів.
Жан Беліво «У пошуках сенсу. Історія людини, що обійшла Землю пішки» – автобіографічна книга про те, як 45-річний канадець несподівано сам для себе вирушив у пішу кругосвітню подорож. За 11 років, маючи при собі тільки візок з речами першої необхідності, він подолав 75 тисяч кілометрів, побував у 64 країнах, побачив барви всіх континентів, знайшов тисячу нових друзів, обігнув планету і повернувся додому зовсім іншою людиною, де його дочекалася улюблена дружина Люсі.
Історія мене вразила!
*
Книги про диво і перемогу добра.
«Записки на серветках» Гарта Каллахана – зворушлива реальна історія людини, якій поставили смертельний діагноз. Любов до доньки дозволила батькові відкрити унікальний метод спілкування і розкриття своїх почуттів – через записки на серветках, яких він має встигнути написати наперед більше вісімсот, аби школярка Емма отримувала їх кожен день до свого випускного вечора.
Дженні Вінгфілд «Повернення Семюеля Лейка» – світла і по-літньому яскрава книга. Головний герой, чесний і благородний проповідник Семюель Лейк, намагається своїх дітей виховати в дусі старомодних, але чистих цінностей.
*
Книги, що розповідають про чудові смаки життя і, звичайно, смаки літа.
«Ожинове вино» Джоан Харріс – добра соковита літня книга з ароматом чарівництва і казки, у якій розповідь про невдаху-письменника йде від імені пляшки французького вина «Флері» 1962 р. випуску.
«Рецепти щастя» Ельчіна Сафарлі – книга, що поєднує смачні рецепти до кожної пори року з роздумами автора про себе, друзів, сусідів, колишніх коханих. Вам обов’язково захочеться приготувати більшість страв із родинних рецептів молодого азербайджанського письменника.
Люблю Сафарлі, його легку афористичність мислення і світлий меланхолійний сум.
*
Книжкові новинки – прекрасна нагода відкрити для себе сучасних авторів.
Нова іспанська проза заслуговує на захват і повагу. Карлос Руїс Сафон з серією «Цвинтар забутих книжок» (уже вийшли романи «Тінь вітру», «Гра янгола», «В’язень неба», «Лабіринт духів») вразить динамічними сюжетами про чари книжок, пристрастей письменників, любовних і творчих інтриг на фоні історії Іспанії 20-х – 60-х років ХХ століття.
Сучасна австралійська література теж привертає увагу – наприклад, роман Грема Сімсіона «Проект «Розі», де 40-річний професор шукає дружину за логічними тестами, але закохується в дівчину, що не відповідає жодному з пунктів цього списку. Що переможе: розрахунок чи почуття?
«Тринадцята казка» Діани Сеттерфілд – книга, що очолювала лист бестселерів завдяки вмінню і майстерності британської письменниці вести оповідь у дусі довгого англійського роману з елементами готики, де є все, що потрібно вишуканому читачу: книгарня, бібліотека, таємниці, замок, близнюки, секретарка старої леді і, нарешті, сама тринадцята казка.
*
Книги з саморозвитку, адже літо – прекрасна пора для саморозвитку та самоосвіти.
Майкл Мікалко «Злом креативу. Як побачити те, що інші не бачать» – дуже практична книга з великою кількістю вправ і прикладів, як мислять творчі люди. Ви зможете використовувати ці секрети творчості для створення власних оригінальних рішень.
Тальма Лобель «Тепла чашка в холодний день» – захоплююча і пізнавальна книга про те, як фізичні відчуття, 5 сенсорних каналів впливають на наші рішення і ставлення до інших людей.
*
Нарешті, просто влаштуйте місяць перечитування улюблених творів.
Насолоджуйтесь читанням! Коли, як не влітку!
Читайте також:
Японія – Європа в романі Амелі Нотомб «Подив і тремтіння»
Надихаюча книга Елізабет Гілберт «Велика магія. Творче життя без страху»
Ліки для душі. Роман Ніни Джордж «Маленька паризька книгарня»
Напишіть відгук