Зараз знаходжусь на конференції у Чорноморську, поєднуючи робочі моменти і приємні сонячні ванни на березі моря.
Збираю мушлі і гладенькі камінчики – не обійтись без цих традиційних дарів водної стихії.

Коли людина притуляє до вуха мушлю, вона щиро вірить, що чує шум далекого прибою, шепіт морських хвиль, завивання вітру… Мушля – немов прикордоння між маленькою мною і безкінечним світом.

Насправді все простіше – мушля чудовий резонатор. Прикладаючи її до вуха, ми чуємо багатократно посилений стукіт власного серця, шерхіт крові об стінки наших судин.

Мушлі, як правило, дуже красиві, різноманітні за забарвленням і формами. Деякі з них можуть зберігати в собі дорогоцінний самоцвіт – перлину. У Євангелії від Матвія перли названі символом Царства Небесного: один купець, зачарований красою перлини, продав усе майно, аби придбати безцінний самоцвіт.

З давніх часів перли високо цінують за ніжні переливи кольору і загадковий внутрішній світ. Вони бувають незвичайної, неправильної форми. Ці дивні, часом асиметричні форми перлин називаються «бароковими» – від назви однієї з найбільш цікавих епох в історії світової культури – бароко.
Епоха бароко для мене схожа на прекрасну мушлю, дві розкриті стулки якої є символом складної, суперечливої барокової свідомості, яка неначе розривалася на протиріччя, контрасти. Цікава вона своїм драматизмом, динамікою, чуттєвістю і, в той же час, гармонією, цілісністю, єдністю.

Про перли є чудова притча Бруно Ферреро.
Перлина
Устриця поскаржилася сусідці:
– Відчуваю сильний біль в єстві своєму.
Сусідка відповіла з гордістю:
– Хвала хай буде небесам і морю! Я не відчуваю ніякого болю. Я здорова всередині і зовні! Добре мені!
Рак почув розмову двох устриць і звернувся до тієї, що була здорова:
– Так, тобі добре і ти здорова, але біль, яку твоя сусідка відчуває всередині, – це перлина неймовірної краси.
Перша устриця благословенна. Коли до неї потрапляє піщинка, вона ранить її. Устриця не плаче, не кричить, не засмучується. День за днем вона перетворює свій біль на перлину – шедевр природи.
***
Дорогі друзі, нехай всередині вас народжуються прекрасні мрії, думки, почуття, з яких, неначе з перлів, можна скласти намисто неймовірної краси!

Читайте також:
«Чімборасо» – проект-гра нового покоління
«Уявні життя». Творча практика з книги Джулії Кемерон «Шлях митця»
Гарний матеріал. Гарне побажання! Навзаєм! У Китаї вважають, ніби перлини здатні продовжувати молодість та життя. Хай у вас буде багало перлів ( в прямому і переносному значенні). Залишайтесь молодою душею і тілом.
ПодобаєтьсяПодобається
Матеріал дуже цікавий. Дякую вам пані Анна – Марія, Цікаво як можна поділитися вашими надбаннями в соцмережі. Матеріал безцінний, хотілося щоб вчителі знайомилися з вашою творчістю. Дякую
ПодобаєтьсяПодобається
Дякую за відгук, п. Віро! Можете сміливо давати на вашій сторінці у соцмережах посилання на сторінки, які ви вважаєте корисними. Або навіть копіювати матеріал, тільки, будь ласка, з посиланням на автора))) Натхнення і успіху на новий навчальний рік!
ПодобаєтьсяПодобається